Odtwarzacz DVD-problem z odczytywaniem płyt-hałas

Mam wiwe player HD128U i głośno czyta płyty, port USB działa bez zarzutów. a nim mi najbardziej zależy, ale gdy wrzucę płytkę jej czas otworzenia jest rożny, ale w jego czasie pojawiają się szmery piski i jeszcze jakieś dziwactwa czego to może być wina? może oddać na gwarancje? czy to normalne?

jak to jest w waszych odtwarzaczach? też słychać jak czyta płytę?

włóż płytę do kompa. Jestem w 100% pewny, że coś usłyszysz. Jeśli jednak dźwięki z wiwy wydają ci się dziwne, możesz skonsultować się z ich serwisem.

Oto kontakt:

Serwis:

Telefon: (22) 654-76-66

(22) 654-77-45

(22) 654-77-43

Fax: +22 / 654-76-74

e-mail: serwis@wiwa.info.pl - preferowana forma kontaktu z serwisem

rozumiem, tyle że to nie jest szum odtwarzanego obrazu tak jak ma to miejsce w PC,

np otwierając zdjęcia i przesuwając kolejno dalej strasznie długo to trwa, poza tym jaką optymalna wielkość powinien mieć film zgrany na pendrive i odtwarzany na dvd? próbowałem taki niecałe 2Gb i w niektórych miejscach trochę się tnie

dodam moje USB to Toshiba 8GB read speed 18mb/sec, write speed 4,5/sec

a jak to jest u ciebie dźwięk przypomina szum z kompa? rozumiem że przy otwieraniu mogą być szumy, ale w czasie filmu? czego to może być wina dodam że odtwarzacz jest prawie nowy

Oddaj do serwisu.Mam wiwe i nic takiego sie nie dzieje.

ten sam model? wejście przez scart?

u ciebie wszystko płynnie odtwarza bez trzasków w czasie filmu? pytam bo kolega wyżej napisał że to normalne…

Ja miałem na myśli odgłosy przy starcie płyty. Przy odtwarzaniu czegoś takiego nie powinno być. Przy każdej płycie tak ci się dzieje? Jeśli tak to lepiej skontaktować się z serwisem. Jeśli chodzi o USB, to nie wiem bo moja wiwa USB nie ma :stuck_out_tongue:

tak przy każdej oryginalne DVD, verbaitny, esperansy tdk i inne marki, w czasie wczytywania to rozumiem, ale w czasie filmu, cały czas to tam pinkoli

Trochę ciężko stwierdzić co rozumiesz pod pojęciem “pinkoli”. Ja na mojej wiwie hd128u też słyszę jak sprzęt odczytuje płyty z tym, że nic się nie tnie. Może masz ustawiony zły obraz (chodzi o to pal czy ntsc i 4:3 czy 16:9), bo kiedyś miałem właśnie taki przypadek, że płyta z wypożyczalni się zawieszała na źle ustawionym obrazie.

sajamura , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

co kryje sie pod nazwa pinkolenie? hmm no dźwięki które nie powinny mieć miejsca z czasie odtwarzania filmu nie jest to szum odtwarzanej płyty tylko pisk, trzask, trudno to opisać

obraz mam ustawiony na 16:9, a pal czy ntsc gdzie to można ustawić?

Na pilocie jest przycisk tvmode, albo w menu i opcjach obrazu, ale to raczej nie przez to. Tak wnioskuje z tego co napisałeś w ostatnim poście. Ja bym w przypadku takiego “pinkolenia” :smiley: oddał do serwisu niech naprawiają. Może jeszcze na gwarancję się załapiesz.

oczywiście że się załapię, odtwarzacz jest prawie nowy

nagrałem te “pinkolenie” na telefonie k770i, stukanie od 25 do ok 35 sekundy to naciskanie klawiszy na odtwarzaczu, od ok 40 sek jest to dźwięk podczas trwania filmu

http://rapidshare.com/files/254869770/Nagranie__4_.amr.html

co o tym sadzicie?

Dodane 13.07.2009 (Pn) 15:36

podbijam

Dodane 14.07.2009 (Wt) 18:28

ok napisze bo może komuś sie przyda, oddałem do sklepu wyminili na naowego i wszystko działa jak naezy przede wszystkich cisza i błogi spokój:)

DVD czyta wszystko najbardziej porysowane płyty jakie miałem, nic mu sie nie oprze, polecam każdemu za taką ceną takie rzeczy:) Pozdro i dzięki za pomoc