Odtwarzacz mp3 do 150zł

Witam,

Poszukuję odtwarzacza mp3, jak w temacie. Może mieć 2gb pamięci, ale jakość dzwięku jest priorytetem. Na oku mam Creative Zen Mozaic 8gb. Co sądzicie o tym odwarzaczu? czy jakość dźwięku jest lepsza niż w Zen Stone? Czekam na wszelkie propozycje.

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to w tej cenie najlepszy pod tym względem jest Sansa Clip. Za jakieś 160zł można mieć Sansę z 8GB i slotem na Micro SD. Alternatywne oprogramowanie, dobra marka. Zdecydowanie lepsza jakość dźwięku niż Zen

Mam Sansę Clip+ 4 GB + 8GB mSD card, więc krótko i na temat będzie. Sansa na starym firmware to padaka (ja z takim właśnie ją otrzymałem), myślałem że rzucę o ścianę z rozpaczy, dopiero po update w końcu da się tego słuchać (update jest banalne tylko trzeba zwrócić uwagę czy masz firmware ver1. czy ver2.). Przy korzystaniu z karty mSD zapomnij o deklarowanym czasie odtwarzania, spada drastycznie ale nie poniżej 5 godzin (nigdy nie udało mi się wytrwać na tyle by sprawdzić ile dokładnie zagra, zresztą nie spodziewałem się cudów) ale z wewnętrznej pamięci powinno być na bank dłużej. Aha jedno spore ALE, słuchawki są w pewnym aspekcie do D… (grają znośnie). Nie wiem jakim mutantem trzeba być (lub nie) żeby ten szajs nie wypadał z uszu. U mnie niestety nie da się z tym połazić bo wypadają przy byle ruchu głowy, więc jeśli masz podobnie licz się z dodatkowym wydatkiem (w przypadku obu odtwarzaczy raczej). Nie daj się do końca nabierać na opinie “forumowych audiofilów” którzy wychwalają sprzęt pod niebiosa, cudów nie ma ale sprzęcik gra całkiem porządnie (ja używam tylko FLAC i MP3 320 kbit). Gitarki, klawisze, smyki, wokal brzmią fajnie, trochę słabo jest z perkusją (niektóre kociołki brzmią strasznie płasko), bas jest słaby/średni (na słuchawkach Technics`a mam zdecydowanie mocniejszy) ale akurat mnie to nie przeszkadza bo tylko męczy słuch. Equalizera nie ma co ruszać, na default gra najlepiej. Jak dla mnie odtwarzacz jest też nieco za mały ale to kwestia gustu. Tylko te nieszczęsne pchełki… ehhhh .

I na koniec, mój stary walkman Sony gra lepiej,

Bo na dołączonych słuchawkach nie będzie grał tak dobrze jak może grać.

W dodatku można zainstalować Rockboxa.

A co myślicie o cowonie c2?

Dlatego oryginalne skończyły pod butem, a na Technics`ach jest lepiej ale bez rewolucji…

Jeśli liczysz na dobrą jakość dźwięku w cenie do 150zł to tylko iRiver -

http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/466708 (opinie)

lub

http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/1308640 (opinie) / http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/1299119 (opinie) lekko nadwyrężając budżet.