Odtwarzacz mp3 SANDISK SANSA CLIP ZIP - częste zwiechy


(marek9000) #1

Witam. Kupiłem taki odtwarzacz http://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-zi ... 66679.html jednak mam z nim poważny problem. Może ktoś go ma i wie co poradzić. Otóż bardzo często się zawiesza, bez karty pamięci niby ok, choć jak wgram jakieś piosenki czy zrobię format poprzez odtwarzacz wyskakuje "Odświeżanie bazy danych" i nie może do końca dojść, zawiesza się i trzeba resetować.

Z kartą pamięci to już totalnie świruje, nieraz przesłucham kilkanaście piosenek, a tu przy kolejnej dostaje takiej głupawki, że bardzo szybko zmienia piosenki co widać na wyświetlaczu aż w końcu wybiera jakąś - tyle, że trzeba zrobić reset. Raz też nawet była sytuacja, że bateria nie miała tylko jednej kreseczki, a pisało, że wyczerpana. Ten klawisz od resetowania to się chyba niebawem zepsuje, bo cały czas go używam lol.gif

Odtwarzacz kupiłem z powyższej aukcji, już chwilę temu, kartę pamięci mam taką http://allegro.pl/16gb-karta-pamieci-go ... 46163.html

Nie obchodzi mnie, że bez karty działa w miarę ok, ma działać dobrze cały czas z kartą i bez. I pytanie odnośnie gwarancji - do kogo mam się zwrócić? Do tego kolesia z allegro? Bo wątpię, że jest jakiś autoryzowany oddział SanDisk w Polsce.

Słyszałem, że można też próbować z wgraniem Rockboxa. Firmware mam najnowsze, bo ten program Sansa Firmware Updater nowszego mi nie znajduje i pisze to w komunikacie. Ściągnąłem tego Rockboxa tylko nie wiem czy coś należy zrobić przed wgraniem go, np. przywrócić ustawienia fabryczne? Poza tym prosi on o pokazanie pliku .bin podstawowego firmware tego odtwarzacza a raz, że nie wiem jaki to a dwa gdzie go znaleźć. Chyba, że najlepiej będzie oddać ten odtwarzacz w czorty na gwarancję. Proszę o pomoc! !!