Odtwarzacz MP3 Sony NWZ B152F nie ładuje się

Witam!
2 dni temu w szufladzie znalazłem mój stary odtwarzacz MP3 Sony NWZ-B152F. Chcąc sprawdzić, czy on jeszcze działa, podłączyłem go do portu USB w komputerze. Jednak ku mojemu rozczarowaniu, ani system go nie wykrył, ani player się nie włączył. Później spróbowałem podpiąć player do ładowarki od mojego smartfona (Sony Xperia M5) i wyświetlacz odtwarzacza się uruchomił ukazując logo serii Walkman. Jednak na tym koniec :frowning: Ładowanie się nie rozpoczyna, no chyba że ono trwa, tylko wyświetla się logo.

Co wy o tym sądzicie?

Ile czasu go ładowałeś?

No wiem? Może pół godziny, nie wiem dokładanie. Teraz jednak kiedy ponownie go podłączyłem do kompa, to wyświetlacz się włączył, ale wisi na logo Walkman, czyli jakaś zmiana. Obawiam się, że że to może być soft padnięty, ale nie uprzedzam faktów.

Jeśli nadal się nie włącza to na dole masz przycisk reset.

Wiesz coo?? Próbowałem tego. Próbowałem resetować podczas, kiedy był podłączony do ładowarki i wtedy, kiedy był rozłączony. Żadnych zmian to nie przyniosło: :((

EDIT:
Teraz mam go podpiętego do kompa już od 1,5 godz. Zobaczymy.!
Tak to wygląda:


zdjęcie wykonane Xperią M5

Update:
Dzisiaj podpiąłem do kompa i zaczęły mrugać diody wokół przycisku Play, po czym ku mojemu zdziwieniu, odtwarzacz zaczął się ładować! Wydaje mi się, że to był tzw. Deep Discharge i potrzebował czasu, żeby wrócić do stanu normalnego ładowania baterii. Naładuję player trochę i zobaczymy, czy chodzi.

Witam ponownie i odświeżam temat

Obecnie sytuacja wygląda tak:
Kilka dni temu odtwarzacz się naładował, mogłem przeglądać zawartość jego pamięci z poziomu komputera, ale kiedy go odłączyłem, player się zawiesił na logo Walkman podczas uruchamiania. Nie szło nic zrobić, więc postanowiłem rozładować urządzenie do zera pozostawiając je na włączonym ekranie przez kilka godzin. Potem jednak chcąc ponownie dostać się do pamięci odtwarzacza i przy okazji go naładować, ogarnęło mnie rozczarowanie, gdyż komputer sygnalizuje wykrycie jakiegoś urządzenia USB dźwiękiem, ale wyświetlacz odtwarzacza jest wyłączony :frowning: Po podpięciu do 1-amperowej ładowarki od Huawei’a, player włącza się, ale wisi na logo Walkman. Wydaje mi się, że w pamięci urządzenia jest jakiś błąd i trzeba ją sformatować - tylko jak? Nie mogę się dostać do niej (komputer sygnalizuje wykrycie, ale nie montuje urządzenia w eksploratorze).
Jakieś rady?
Poszperałem trochę w Sieci i natrafiłem na to:

Hej,

A spróbuj podłączyć odtwarzacz do ładowarki i wtedy wykonać resetowanie urządzenia.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nadal wisi :frowning:

Hej,

A przytrzymujesz przycisk reset przynajmniej przez kilka sekund?

Pozdrawiam,.
Dimatheus

tak

Zapamiętaj lekcję i nigdy więcej nic Sony nie kupuj.

Co?? Mam Xperię M5 i jestem z niem w miarę - poza wpadką ze zmodyfikowanym oprogramowaniem - zadowolony. Szybko chodzi, dwa dni na baterii, świetny aparat z tyłu jak i z przodu… Jedny słowem spoko sprzęt.
Mam też mini-wieżę od Sony i też jest OK. Brakuje mi w niej tylko Bluetooth’a, a tak działa naprawdę dobrze.

Hej,

Czy podpięty do komputera player jest wykrywany przez komputer? W jaki sposób? Pod jaką nazwą?

Swoją drogą formatowanie urządzenia raczej nie wchodzi w grę - w ten sposób całkowicie je unieruchomisz. Można spróbować oprogramowania producenta - jeśli się nie mylę, powinien dać radę program Sony Media Go.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Program Media Go nic nie wykrył, ale po wpięciu playera system go wykrywa, bo jest odtwarzany dźwięk podłączenia urządzenia jednak wyświetlacz jest zgaszony. Jak mogę sprawdzić pod jaką nazwą player jest wykrywany?

Hej,

Zerknij do menadżera urządzeń w systemie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak jest, jak player jest podpięty:


A tak, jak odłączę urządzenie:

Na górze są jakieś dwa nieznane urządzenia, ale nie wiem, czy to jest player, czy nie.

To chyba nie jest player, bo po odłączeniu te nieznane urządzenia są nadal.

Hej,

Generalnie powinno być wykrywane w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej bądź w Urządzenia przernośne. Możesz i tę drugą gałąź rozwinąć i pokazać na screenie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dobra pokażę, ale doszedłem do tego, że w systemie ten player jest wykrywalny jako “Urządzenie wejściowe USB” oraz “Urządzenie zdefiniowane przez dostawcę zgodne z HID”. Wszystko to w gałęzi “Urządzenia interfejsu HID”.
Screen z rozwiniętymi “Urządzeniami przenośnymi” i “Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”:

Hej,

Skoro tak, to jest błędnie wskazywane w systemie. Po instalacji sterowników urządzenie powinno być widoczne z prawidłową nazwą. Skoro tak nie jest, coś jest nie tak. Spróbuj tych kroków: http://sony-eur-eu-pl-web–eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/140963

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie wiem, ale po podłączeniu do ładowarki wyświetlacz świeci, a gdy podepnę do kompa - nie. Wydaje mi się, że to jednak soft uwalony będzie, albo kontroler - dziwne.Co do tej stronki, to nie wiem, które kroków mam spróbować. Mam Win10, USB w kompie raczej sprawne, sterowniki? raczej niepotrzebne, no więc co?
Co najdziwniejsze, przecież mi to działało jeden dzień.