Odtwarzacz mp3 w samochodzie

Witam!

Mam pytanko:czy można odtwarzacz mp3 podłączyć do magnetofonu samochodowego przez jakiś adapter?Problem w tym ,że magnetofon pamięta chyba czasy ,kiedy XXXXX w tetrowe pieluchy :lol:


Asterisk :evil:

Ja mam Kenwooda KRC-777r i kupiłem na allegro transmiter FM, działa jako tak. Jakość oczywiście radiowa ale puki nie będe modernizował swojego car audo to nie ma sensu lepiej tego robić :stuck_out_tongue:

Jeżeli odtwarzacz ma radio to możesz też takim sposobem to zrobić :stuck_out_tongue:

Zacznij od sprawdzenia gniazda wyjściowego z odtwarzacza

oraz gniazda wejściowego magnetofonu.

Podejrzewam, że bedą to - jack oraz DIN.

Możesz też wpiąć się w wyjście słuchawkowe mp3

Spróbuj z kablem przejściowym jack/diodowe

Jeżeli radio ma z przodu wejscie słuchawkowe można do niego mp3 podłaczyć , a jak nie ma to można zakupić adapter który wygląda jak kaseta magnetofonowa tyle tylko że zamiast taśmy znajduje się tem coś w rodzaju głowicy i z tego adaptera wychodzi kabel zakonczony wtyczką jack którą wpina się w miejsce słuchawek.

hmmm.to jest tak,że chcę żonie kupić ten odtwarzacz,bo jej magnetofon masakruje kasety,a radio już niewydolne.To jest stary becker i z tego co pamiętam,to z tyłu ma tylko 2 gniazda na głośniki i gniazdo antenowe,ale jeszcze sprawdzę.Właściwie to chodziło mi o patent,który widziałem u kolegi.Też ma magnetofon(czyt. gruchotofon),a odtwarzacz podłączony ma przez adapter w formie kasety,z tym ,że jest to odtwarzacz cd mp3,a mi chodzi o taki normalny :lol:

To już raczej obojetnie co podłaczasz do tego adaptera byle to coś miało wyjście słuchawkowe może to być player mp3

ok,dzięki :slight_smile: To w takim razie mogę szykować niespodziewankę na prasłowiańskie święto :stuck_out_tongue:

Widziałem juz radio samochodowe z wejściem USB w panelu, cena chyba jakieś 400zł (chyba w media markt). to by rozwiązało Twój problem

XSeMX : ta jakieś roadstary itd. za 200 zł na giełdzie nówka, tylko że z radiem to ma nie dużo wspólnego… tzn. grać gra… ale jak szkoda gadać