Odtwarzacz mp3 z flac

Witam was mam fioła na punkcie dobrej jakości muzyki chce kupić odtwarzacz mp3 z obsługą FLAC bo to format bez stratny lecz czy będzie różnica na słuchawkach pomiędzy mp3?

Odtwarzacz który chce kupić ma formaty mp3, WMA, WAV, FLAC, APE,JPEG, BMP,TXT, LRC

Ma 4 GB lecz gdy format flac zajmuje dużo miejsca prawda ?

PS. Czy te słuchawki są dobre http://www.pcworld.co.uk/gbuk/denon-ah-c360-in-ear-headphones-black-03135162-pdt.html

To chyba sam sobie zaprzeczasz :smiley: skoro jesteś audiofilem to powinieneś słuchać muzyki nie skompresowanej.

Przekonwertój sobie pliki muzyczne i się przekonasz ile zajmują.

No tak ale przecież format FLAC jest to format bezstratnej kompresji dźwięku czyli kopia 1:1

Skąd będziesz brał muzykę do odtwarzacza? Jeżeli zamierzasz konwertować z mp3, to oczywiście żadnej różnicy nie usłyszysz, ani na super hiper słuchawkach, ani jeszcze bardziej uperduper kolumnach. Kup playera, który radzi sobie z AAC (HE, LC). Kompresja bądź co bądź stratna, jednak jakość sporo lepsza niż mp3. Nie tnie tak wysokich częstotliwości.

Nie nie źle się wyraziłem będę ripował z oryginału CD

Chyba się mylisz 1:1 to jest obraz nic nie ingerowanie. tak mi się wydaje

FLAC kompresuje pliki muzyczne, owszem jest to kodek bez stratny, ale to ma służyć temu ze nie usuwa on żadnych danych z pliki dzięki czemu po dekompresji mamy otrzymać plik identyczny do pierwowzoru przed kompresją.

http://www.pentagram.pl/produkty/odtwarzacze_mp3_mp4

No ok powiedzcie mi jeszcze czy naprawdę słychać różnice na słuchawkach?? Bo na dobrym sprzęcie Hi-Fi to nie mam wątpliwości

jak będziesz chciał to usłyszysz różnice

Słychać różnicę na słuchawkach, ale tak mała nie ma żadnego znaczenia.

Często jak nie znasz dobrze utworu wcale jej nie odczuwasz.

To już lepiej.

Ja swojego Sonego kupiłem przez Internet ( http://www.zadowolenie.pl/ipod_odtwarzacze_mp3mp4 ) i jestem bardzo zadowolony. Początkowo słuchałem muzyki przez słuchawki dołączone do mp3. Piałem z zachwytu nad jakością (w porównaniu do mojego poprzedniego odtwarzacza). Na urodziny dostałem słuchawki Grado SR 60 i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że jest spora różnica.

4gb ? jeden album flac to ponad 500mb srednio … lepiej konwertuj do mp3 320kbps do odtwarzania na przenośnym … na kompie to co innego :wink:

Zamiast się bawić we FLAC, lepiej zaopatrzyć się w mp3’jki 320kbps, w dobry odtwarzacz i porządne słuchawki - efekt lepszy :wink: