Odtwarzacz multimedialny bez szpiegowania DRM

Witam

Próbowałem dziś odtworzyć plik multimedialny z Onet-u, a tu pojawia się komunikat, że by go zobaczyć muszę się zgodzić by Microsoft zainstalował mi na kompie oprogramowanie DRM. Przy tym nie jest podane jakie konkretne funkcje zawierać będzie to konkretne DRM. Nie chcę by ktoś instalował mi na kompie soft, który jest całkowicie poza moją kontrolą i wiedzą. Stąd moja prośba do Was. Czy są jakieś dobre odtwarzacze multimedialne, które nie będą wymuszać na mnie stosowania technologii DRM ?

Ooo! To ciekawe. Mógłbyś dać link do tego pliku? Chciałbym sprawdzić o co chodzi. :lol:

Proszę:

http://teledyski.onet.pl/10172,3297589,teledyski.html

No… To jest ciekawostka z którą nie tylko Ty masz kłopot. http://mozillapl.org/forum/about-33713.html

Ja nie zainstalowałem tego “pluginu” i nie mam zamiaru tego robić. A powiem Ci, że też nie mogę oglądać onetTv.

Ale moim zdaniem to jest mała strata. Jak nie na onecie to znajdziesz ten materiał gdzie indziej i bez potrzeby instalowania nie wiadomo czego.

edit:

Faktycznie IE domaga sie jakiegoś DRM programu… Daj se luz, nie oglądaj tego i już. :evil:

W tym linku co podałeś omawiają inny problem. Ja generalnie nie mam problemu z odtwarzaniem TV Onet. Tylko niektóre pliki jak ten z koncertem Meluy żądają tego DRM-u. Ale ponieważ jest to wymysł Microsoftu, to pewnie istnieją jakieś odtwarzacze open-source, które dadzą sobie rade bez tego DRM-u. I stąd moje pytanie.

Problem w tym, że jeżeli chcesz obejrzeć na Onecie teledysk Katie, to nie masz innego wyjścia jak użyć WMP i zezwolić na pobranie komponentów DRM. To wideo jest chronione prawami autorskimi i jego odtworzenie jest obwarowane pewnymi ograniczeniami. Albo można to zrobić określoną liczbę razy, albo przez określony czas albo na jednym, określonym komputerze. Albo jakaś kombinacja powyższych.

Żaden odtwarzacz OS nie obsługuje DRM, więc nie masz co szukać zamiennika :). Możesz ewentualnie spróbować apple’owym QuickTime’m albo RealPlayerem.

I to właściwie wszystko jeżeli chodzi o legalne odtworzenie tego klipu.

A tak na marginesie, to nielegalnych metod też nie ma :). O ile DRM 1 można było jakoś tam złamać/obejść, to złamanie DRM2 o ile pewnie nie jest niemożliwe (wszystko jest możliwe, to tylko kwestia czasu i motywacji :slight_smile: ) to nie jest trywialne. Jednym słowem - gra nie warta świeczki, zwłaszcza w przypadku jakiegoś tam klipu Katie Melua na Onecie :wink:

Dzięki za rozwianie złudzeń :wink: