Odtwarzacz nie otwiera pliku mp4 poprawnie, pojedyncze obrazy zamiast animacji

Witam.

Mam problem z plikiem mp4, który nie chce się odtwarzać (sam plik jest ok, bo na innym komputerze odtwarza się bez problemu) w żadnym programie. Stawiałbym na jakiś problem z kodekiem, tylko nie wiem jakim.

Domyślnie używam Media Player Classic i mam zainstalowane K-Lite wersja Mega 10.4.0.

Plik jest rozpoznawany przez MPC i otwiera się w domyślnej rozdzielczości, niestety nie rusza, czas wyświetlany to 0:00/10:09. Gdy przesunę paskiem to pojawia mi się klatka z danego momentu, jednak nadal nie odtwarza. Filmik wygląda jakby był pokazem pojedynczych obrazów, bez animacji.

Nie dział także w WMP i Bestplayer.

Dodam jeszcze, że inne mp4 działają poprawnie, tylko ta jedna szwankuje. 

 

Wiecie jak to naprawić, z góry dziękuje?

 

Dane z MediaInfo:

 

Format : MPEG-4

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu 

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Sprawdź w VLC player - ma własną paczkę kodeków.

Sprawdziłem.

Działa, ale do ideału jeszcze trochę brakuje.

Muszę odczekać ok 3s zanim ruszy i kolejne 10s zanim wyświetli się informacja o długość filmiku.

Przewinięcie powoduje także ok 10s zawieszenie programu.

Inne pliki w VLC działają bez zarzutu, zaczynam zastanawiać się czy sam plik nie jest walnięty?

 

Taki wniosek sam się nasuwa… może przekonwertuj ten plik - do jakiegoś mkv czy innego avi (Pazera converter rządzi).