Odtwarzacz (player) multimediów dla Windows Vista 32bit

Witam,

Używam Windows Vista 32bit, do niedawna wystarczał mi do plików video BestPlayer, a do audio Winamp + pluginy.

Teraz powstało tyle formatów, że BestPlayer z wieloma sobie nie radzi (znam Format Factory, ale każda konwersja wiąże się z utratą jakości),

natomiast Winamp odtwarza mi bardzo cicho, muszę ustawić wieżę na połowę mocy aby coś słyszeć. Stało się to nagle, reinstalka nie pomogła.

Windows media player czasem ma problemy nawet z niektórymi mp3, ale głośność jest prawidłowa.

Poszukuję dobrego darmowego (lub niedrogiego) playera, którym otworzyłbym nowe i starsze pliki video,

a z audio to przede wszystkim mp3, ogg, wma, mpc, ape i popularne pliki playlist.

Do formatów typu mod, xm, s3m, sid, ay, ym, sap, nsf i tym podobnych mam dedykowane playery, więc nie zależy mi aby odtwarzać je.

Co możecie mi polecić?

Do filmów PotPlayer, VLC.

Do muzyki Aimp.

VLC posiada w sobie większość kodeków potrzebnych do oglądania filmów.

Jakie masz kodeki zainstalowane?

O jakie filmy się rozchodzi? O format pytam się.

-sprawdź czy nie masz WinAmpa wyciszonego na głośności.Do podanego przez kolegów http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html dodałbym jeszcze http://www.dobreprogramy.pl/GOM-Player, … 12844.html

Teraz już nie wiem, które kodeki są aktualizowane wraz z aktualizacją programów takich jak Format Factory,

Jedynie DivX średnio co tydzień lub dwa powiadamia o aktualizacji.

Może napiszę z jakimi formatami video mam problemy: mp4 (nie wszystkie działają), mov (również) i nieznany mi format webm, który otwiera tylko przeglądarka (i jest to jedyny, z którym nie radzi sobie również Format Factory).

Zależy mi również na tym, aby player odtwarzał wszystkie pliki w folderze po kolei, BestPlayer, który do tej pory używam działa tak, że jeśli w nim plik w formacie avi, to przy kliknięciu na następny włącza następny plik avi w tym folderze, pomijając pliki w innych formatach. Trochę go oszukałem i dopisuję dla wszystkich plików jednakowe rozszerzenie, np. flv (dla nich tworzy podgląd) i odtwarza po kolei niezależnie jaki jest oryginalny format pliku. Oryginalne rozszerzenie wtedy staje się częścią nazwy pliku, a jest dla mnie ważne, żebym wiedział w czym to edytować w miarę potrzeb. Wtedy nazwa takiego pliku wygląda przykładowo: video1.avi.flv

Winamp ma głośność ustawioną na max (w GUI), w pliku ini nie znajdują się żadne informacje o głośności. Ten problem może powodować któryś z plików dll (pluginy dla różnych formatów), niektóre są bardzo stare.

Dzięki tymczasem za linki, wypróbuję te aplikacje. W międzyczasie ktoś polecił mi Miro, który zainstalowałem, choć jeszcze nie zdążyłem poznać jego możliwości.

Dodane 04.05.2013 (So) 23:56

Pozostały mi jeszcze 2 pytania:

  1. Czy w GOM jest możliwy skok do następnego filmu w folderze, lub automatyczne odtwarzanie następnego po zakończeniu oglądanego? Bez tworzenia playlisty.

  2. Jak zmusić VLC do odtwarzania po kolei zawartości folderu (pliki mp3 są skojarzone z VLC) . Po kliknięciu w oknie na “Odtwórz Wszystko” nie ustawia ich w kolejności wg nazw plików, nie mam pojęcia jakie kryterium stosuje. Sprawdziłem, że nie mam włączonego losowego odtwarzania.