Odtwarzacz video/codec

Witam.

Nagrałem prze nero super video cd, jakość wiadomo nie najlepsza, ale można ją poprawić. Chodzi mi o opcję “deinterlacing” czyli usuwanie tych głupich pasków przy dynamicznych scenach. Co prawda w sterownikach x1950pro jest niby taka opcja ale mam wrażenie że komputer wogóle z karty nie korzysta przy odtwarzaniu jakiegokolwiek video. Zauważalne jest to przy odtwarzaniu filmów w hd, gdzie procesor pracuje na maks jeden rdzeń a obraz jest albo zwolniony, albo dzwięk się opóżnia, po przesunięciu suwaka filmu praktycznie nie da się zobaczyć co jest dalej.

I teraz pytanie, jak wykorzystać potencjał tej karty? mam sterowniki 8.8, nowsze nic nowego nie wnoszą, inne oprogramowanie ati jest nieużyteczne bo go się nie da zainstalować

Próbowałem programami: wmp 11, nero, all player, tiger palyer, power dvd8

żaden z nich nie korzysta z karty chociaż opcja taka jest ustawiona w sterownikach, a w wmp i power dvd w opcjach.

I druga rzecz to kodeki: mam cole2k media codec. Najbardziej za opbraz jest tu odpowiedzialny ffdshow. Czy jest jakiś inny kodek który polepsza obraz? tzn wyostrzy, nasyci kolory, usunie te paski, ewentualnie powiększy rozdzielczośc do hd w czasie rzeczywistym (co wcale głupim pomysłem nie jest, telewizor tak robi i obraz jest lepszy)