Odtwarzacz Video

Poszukuję jakiegoś dobrego lekkiego i prostego Playera filmów, posiadam system Win7x64. Aktualnie zastanawiam się nad VLC, ale ma portalu znalazłem jeszcze Media Player Classic Home Cinema oraz Light Alloy które też mnie zaciekawiły. Nie będę oglądał Blu-ray bo nie posiadam napędu w laptopie, więc odtwarzanie filmów BR nie jest prze zemnie wymagane.

PS. Zapomniałem napisać że interesują mnie tylko aplikacje które są rozwijane i nic nie wskazuje na to że zaraz zostaną porzucone.

Każdy ma własne preferencje, ja ze swojej strony polecam VLC.

Zależy mi też na tym abym nie musiał martwić się o kodeki i aby fajnie obsługiwał napisy więc chyba zdecyduję się na VLC, ale chcę poznać opinie innych :wink:

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Opinie innych:

VLC

Nic lepszego nie ma na dzisiejsze czasy :lol:

Dla Video VLC, dla muzyki Winamp

Może jeszcze PotPlayer

Polską wersje programu PotPlayer przygotował Adam Malich do pobrania z http://potplayer.pl/dm_eds/showcat.php?id=14 .

Co do muzyki to też chyba będę musiał czegoś poszukać bo winamp teraz to masakra jakaś …

W kwestii odtwarzacza muzyki, nie wystarczy wbudowany w system WMP? Jeżeli nie wypróbuj np.:

Foobar:

http://www.dobreprogramy.pl/foobar2000, … 13337.html

bądź AIMP:

http://www.dobreprogramy.pl/AIMP,Progra … 12499.html

Fizyda ,

Czemu Winamp to masakra?

39MB ramu na najbardziej zasobożernej skórce, to Cie przeraża?

@rradek - posiada on wiele zbędnych mi funkcji, od biblioteki zaczynając i na czymś co łączy się z siecią i pobiera jakieś bzdety kończąc, poza tym nowe wersje nie przemawiają do mnie za dużo wszystkiego poupychanego jakieś okładki czy inne duperele, ja chcę prostą listę equalizer + sterowanie play-erem, to wszystko no i możliwość robienia playlisty :wink:

Za standardami najszybciej nadążają MPC: Home Cinema i windowsowy SMplayer2. VLC też najgorszy nie jest.

Winamp nic nie pobiera, chyba że Ty mu każesz…

a akurat biblioteka, radio internetowe, automatyczne dodawanie tagów itp. to fajne sprawy jak dla mnie…

A jak chcesz prostoty to WMP wbudowany od Microsoftu lub te wyżej proste programy od @ rgabrysiak ,

Dość poręczny jest… właśnie WMP :slight_smile: Jak dotąd najlepszy według mnie do odtwarzania muzyki, i biblioteka w nim nie jest wcale taka straszna jak się z początku wydaje. Dla mnie po prostu wzorcowy odtwarzacz. Poza tym korzystam czasem z VLC do filmów, jeśli już jestem zmuszony wyświetlać napisy, bo większość odtwarzam w WMP, poza tym okazyjnie Foobar + jakieś tam wtyczki do odtwarzania egzotycznych formatów. To taka moja stała trójka wypracowana w wyniku testowania wielu różnych aplikacji tego typu, którą mogę z czystym sumieniem polecić. Mam jeszcze osobny program do odtwarzania radia internetowego. I wydaje mi się, że nie ma co kombinować ponad miarę Winamp skończył się dawno temu i chyba niewiele osób już go użytkuje?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, raczej zdecyduję się na VLC :wink:

Dla potomnych:

Jestem bardzo zadowolony z VLC i zastanawiam się czemu wcześniej go nie używałem xD