Odtwarzacz wideo [użyteczny przy dual monitor]


(H776735) #1

Witam,

poszukuję playera/odtwarzacza wideo, który mógłbym wykorzystać przy pracy z dwoma monitorami. Program miałby działać na takiej zasadzie, aby na pierwszym monitorze wyświetlał film, natomiast pasek sterowania (czyli play/pause/stop etc.) był widoczny tylko na drugim monitorze.

Z góry zaznaczam, iż Winamp mimo posiadania poszukiwanej przeze mnie funkcjonalności, niestety się nie sprawdza, bo nie radzi sobie ze wszystkimi formatami plików wideo. Zależy mi, aby był to odtwarzacz jak najbardziej uniwersalny.


(scripter1) #2

ALLPlayer pasuje do tych wymagań które opisałeś.

Ma on panel sterowania OSD pojawiający się na obrazie jak najedziesz kursorem na dół okna i ma też dodatkowy panel sterowania w osobnym okienku który może być cały czas widoczny (domyślnie wyłączony), ma obsługę wielu monitorów poprzez określenie na którym monitorze ma być uruchamiany tryb fullscreen (opcja w menu prawego klawisza) i fullscreen może być na innym monitorze niż ten na którym było okno przed włączeniem tego trybu (ten dodatkowy panel zostanie na monitorze na którym było okno).

Poradniki i pomoc znajdziesz na http://www.allplayer.org/ i http://forum.allplayer.org/


(H776735) #3

Czy to jest jedyny program, jaki jesteś w stanie polecić? Ma wszystkie funkcje, które potrzebuję, ale jest dosyć ciężki dla komputera i mam pewne wątpliwości co do jego stabilności - po 5 minutach zabawy (tj. zmiany ustawień, zmiany wyglądu OSD) wyrzucił mi błąd pamięci i się wysypał.

Zależy mi bardzo na niezawodności i ergonomii, coś pokroju Media Player Classic. Prawdę mówiąc wystarczyłaby wtyczka do jednego ze znanych playerów, która pozwalałaby na wyświetlanie OSD w drugim oknie.


(scripter1) #4

Masz dość specyficzne oczekiwania i ciężko będzie znaleźć inny odtwarzacz mający funkcję której szukasz.

Jeśli ci się wysypał tylko raz to mógł to być przypadek, jeśli coś się dzieje nie tak z odtwarzaczem albo masz problem z odpowiednim skonfigurowaniem go to skorzystaj z pomocy na jego forum.


(H776735) #5

Zależy mi na tym, aby program był maksymalnie prosty w obsłudze i odporny na przypadkowe kliknięcia nie-informatycznego użytkownika. Dotychczas miałem to rozwiązane tak, że z Media Player Classic odpalało się w przeglądarce internetowej localhosta na otwartym przez program porcie, gdzie był dostępny taki prowizoryczny panel OSD, który pozwalał na odtwarzanie i zatrzymywanie filmu, ale już np. z przewijaniem był problem.