Odtwarzacz wideo z najlepszą jakością obrazu + jakie kodeki do tego?

Witam

Witam.

 

Jeśli nie chcesz MPC HC możesz zainteresować się VLC Media Player.

Dodatkowo ma wbudowane kodeki AV.

 

Co do jakości obrazu; jest to rzecz względna, ale podobno właśnie MPC HC i VLC mają najlepszą jakość.

Te dwie aplikacje nie mają problemów podczas odtwarzania filmów 60 fps. A z innymi różnie bywa.

Ja odtwarzam MKV na VLC i szczerze powiedziawszy nie widzę różnicy w jakości względem MPC, na korzyść VLC przemawia to że nie trzeba niczego już doinstalowywać, wszystko co potrzebne ma out of box.

Zainstalowałem K-Lite Codec Pack Full, w którym był dodatkowo MPC

WMP odtwarza mi już mkv i inne formaty.

Wydaje mi się, że ma lepsza jakość obrazu od MPC, ale może to tylko złudzenie.

 

VLC używałem na linuksie, bo na ten system jest chyba najlepszym odtwarzaczem, ale na Windows wolę jednak MPC

 

MPC używałem bardzo długo i wiele filmów w nim obejrzałem, bez instalowania dodatkowych kodeków i szczerze nie pamiętam aby jakiegoś filmu nie mógł odtworzyć. Radził sobie ze wszystkim.

 

Po instalacji K-Lite Codec Pack Full zauważyłem jakieś trzy dodatkowe ikonki w trayu podczas odtwarzania filmu, ale nie mam pojęcia za co odpowiadaj, chyba jakieś dodatkowe filtry

LAV Splitter, ffdshow audio decoder oraz LAV video decoder. 

K-Lite Codec Pack Full spisuje się bez zastrzeżeń. Zebym jeszcze potrafił skonfigurować kodeki pod swój sprzęt… ale może nie trzeba skoro dobrze chodzi.

mpc-hc + lav filter + madvr

 

http://myanimelist.net/forum/?topicid=516729

Zainstalowałem te filtry które wymieniłeś i skonfigurowałem według tego poradnika:

http://www.htpc-audio.com/odtwarzanie_video.html

Efekt? nie miałem dźwięku

 

 

Poza tym mój sprzęt nie spełnia  wymagań. Mam 9400 GT.

Km7BWh2.png

Subiektywnie VLC na domyślnych ustawieniach. Nie widzę specjalnej różnicy w jakości między poszczególnymi odtwarzaczami i nie muszę niczego dodatkowo instalować.

 

Według mnie zabawa z filtrami powyżej to przerost formy na d treścią. Najwięcej i tak zależy od jakości samego pliku.