Odtwarzacze sieciowe Popcorn A410 vs. Dune HD Base 3D?

Szanowni,

Problem banalny, ale na papierze wszystko jest super, a potem rzeczywistość pokazuje co innego. Jako troszkę zawiedziony użytkownik Xtreamera SW3 i posiadacz budżetu na nową zabawkę stoję przed wyborem zakupu jednego z odtwarzaczy w temacie (a może i innego do tej ceny, jestem otwarty). Dune duży (+), starsze komponenty(-) i nie znam firmy, popcorn 410 ma nowszą sigmę (+?). Jest jeszcze Popcorn VTEN, ale on chyba nie umie odtworzyć DVD z ISO i to go troszkę przekreśla. Xtreamer jest dla mnie nawet poniżej SmartTV (o tym poniżej), szukam odtwarzacza pod konkretne funkcjonalności.

 

Oczekiwania,

  • odtwarzanie plików po sieci LAN 1GbE
  • odtwarzanie BD-ISO (Lite menu wystarczy)
  • odtwarzanie BD Folder (Lite menu wystarczy)
  • odtwarzanie DVD-ISO
  • passthrough dla DD, DTS, DD TrueHD, DTS HD-MA
  • wysoka jakość obrazu
  • user friendly interface - temat rzeka, kto co lubi
  • wszystkie inne pliki odtwarza aplikacja Smart w telewizorze po DLNA

No i jeszcze ale nie koniecznie,

  • 4K będzie dodatkowym atutem
  • 3D będzie dodatkowym atutem

 

Xtreamer mnie zawiódł gdyż:

  • nie jest stanie przekazać do zdekodowania przez ampli DTS HD-MA (testowałem na Popcorn C200 i działa z apli Samsunga i Pioneera), puszcza tylko 2 kanały
  • ma bardzo średnią jakość obrazu FHD (w porównaniu z C200 i odtwarzaczem BD Samsunga na samsungach LED 46 i Plazma 51)

Który odtwarzacz będzie lepszy dla mnie Waszym zdaniem, jakich problemów można się spodziewać? Testowałem PH C200 i jakoś mnie negatywnie zaskoczyła obsługa sieci kablowej, czasem nie widzi zasobów po SMB lub NFS z NAS Synology w tym samym czasie Xtreamer działa bez zarzutów. Jeżeli chodzi o DLNA to w Popcornie wszystko działało jak należy.

 

Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Michał