Odtwarzania płyt nagranych w formacie AVCHD na pc

Witam

Mam płytę DVD nagraną w formacie AVCHD i szukam programu który odtworzy tą płytę w systemie windows (xp lub 7). Tak by było dostępne menu tej płyty. Mam zainstalowany kodek h.264 i pliki w jakości HD odtwarzają mi się bez problemu. Gdy ręcznie odpalam poszczególne pliki zapisane z katalogu BDMV/STREAM z rozszerzeniem .m2ts to nie ma żadnych problemów. Z netu wyczytałem, że problemem jest inna struktura katalogów niż w przypadku płyt DVD. Windows media player nie spiera tego formatu. Próbowałem także programów splash-lite http://www.dobreprogramy.pl/Splash-Lite,Program,Windows,18439.html oraz BlazeDVD 6.0 Standard http://www.dobreprogramy.pl/BlazeDVD,Program,Windows,18844.html ale efekt jest taki sam, że przy próbie odpalenia płyty albo brak efektu z strony programu albo komunikat “nieznany format płyty”. Wyczytałem w necie że powerDVD radzi sobie z tymi płytami ale nie w wersji trial. I moje pytanie czy zna ktoś jakiś darmowy program który by odtworzył płytę AVCHD razem z menu.

Z góry dziękuje za pomoc.

http://www.avchdplayer.com/index.php/fr … d-players/

Wygooglane, niesprawdzane więc tą robotę musisz wykonać sam

Splash to darmowy odtwarzacz plików video w formacie AVCHD, wykorzystywanym m.in. przez nowoczesne kamery video HDTV.

Umożliwia na odtwarzanie klipów AVCHD/H.264 (M2TS, MTS, TS, MOV, MP4, AVI, MPG) oraz MKV bez potrzeby instalacji zewnętrznych kodeków. Obsługiwane formaty audio: AC-3, MPEG Layer I/II, AAC LC, HE-AAC, LPCM oraz DTS.

A oto namiary http://www.cdrinfo.pl/download/9160094245

Witam dziękuje za odpowiedź niestety żaden z podanych programów w wersji lite (darmowej) nie odtwarza menu dla płyt avchd. Z samymi plikami .m2ts nie mają one problemów. Przypuszczam że w chwili obecnej żaden program w wersji darmowej nie pozwala na odtwarzanie menu płyt avchd. Na stronie http://www.avchdplayer.com/index.php/free-avchd-players/ były linki do programów BS.Player wersja Free VLC Media Player Oxygen AVCHD Player opcja odtwarzania płyt Blu-Rav lub z katalogu po wykupieniu wersji Pro.