Odtwarzanie BluRay z komputera

Witam,

Jaka jest różnica jakości pomiędzy ściągniętym filmem w 1080p i odtworzonym na telewizorze LCD poprzez podłączenie do karty graficznej kabla HDMI, a pomiędzy wypożyczonym filmem na bluray (z odtwarzaczem bluray przy telewizorze)??? czy jest to znaczące?? bo mogę rodziców namówić na karte graficzną żeby odtwarzać filmy HD z komputera, jest to tańsze niż odtwarzac bluray dlatego może się zgodzą :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/nagrywarka-lg-bh10ls3 … 50912.html Przykład i jeszcze tohttp://www.frazpc.pl/b/241889

Ściągnięty z Internetu może się nie odtworzyć w FullHD poprzez HDMI.

Film z BlueRay jest szyfrowany na całej drodze pomiędzy płytą a telewizorem, teoretycznie HDMI nie obsługuje nieszyfrowanych filmów FullHD.

Niektóre analogowe wyjścia na kartach obsługują rozdzielczość HD.

Odtwarzacze BlueRay kosztują ok. 500zł, tyle co średnia karta. Do odtworzenia na komputerze potrzebny byłby czytnik (podobna cena), karta oraz program do odtwarzania BlueRay. Drożej wyjdzie odtwarzanie filmów poprzez, a nie ma pewności czy się powiedzie (może jakiś komponent po drodze być niekompatybilny, np. płyta główna).

Ściąganie z Internetu filmów FullHD też długo trwa, to może być nawet 10-25GB. I jest nielegalne, a coraz bardziej kontrolują.

chodziło mi bardziej o to jak będzie wyglądała jakość kiedy odtworze film w 1080p np. ściągnięty z torrentów poprzez podłączenie komputera przez HDMI do telewizora…(Bez odtwarzacza bluray w telewizorze ani w kompie)

edit : dobra już kumam.