Odtwarzanie filmów 2160p na tv przez komputer

Witam, odpalając splik 2160p przez VLC jak i inne odtwarzacze materiał filmowy mi mocno przycina. Czy to wina zbyt slabego komputera sprzetowo czy rozdzielczonsc jest zbyt wysoka dla obslugiwanej karty graficznej ? czy puszczam na tv czy bezposrednio z laptopa efekt jest ten sam.

No coś nie tak, najlepiej wymień wszystko i weź gtx 3060TI. :wink:
Innej rady Ci nikt nie da, bo nie wiemy co to za komputer, czy i jakim kablem, wifi łączysz się z TV…
Podaj konkrety…

laptop lacze z tv hdmi. Bez tego material tak samo na laptopie tnie. Lenovo G500. Tu jest integra Intela HD Graphics 4000 i AMD Radeon HD 8600/8700M

nbie wiem czemu nie moge zmienic przelaczania grafiki, w ogole najlepiej bym wylaczyl tego Intela bo po co on i wszystko na AMD robil… Moze wtedy by sie nie przelaczalo… ciekawe czy to przez to w ogole…

nadal za ogólnie, do 4k 60 musi być minimum wersja 2.0.

Plazma Panasonic 1080p ale nie ważne bo na laptopie też tnie

No akurat ważne, bo jak 4k na 1080 czy 768p chcesz oglądać, to ja nie wiem. Żaden z wyświetlaczy nie jest w stanie wyświetlić takiej rozdzielczości.

No ale mniejsza z tym, czy ten laptop posiada procesor Celeron 1005M
? Jak wygląda obciążenie podczas odtwarzania filmów?

czytalem wlasnie ze tak jak ktos na YT puszcza 4K. Wiem ze nie bedzie tej jakosci 4K ale podobno nie powinno to nagle przycinac. Poprostu telewizor czy dany monitor wyswietla ile moze i tyle ale niby nic do tego nie ma to ze plik jest 2160p i powinno go plynnie odtwarzac. Procesor w laptopie to:
Intel Core I3 3110M 2,4Ghz
Intel Core I3 3110M 2,4Ghz
Intel Core I3 3110M 2,4Ghz
Intel Core I3 3110M 2,4Ghz

chyba 3 rdzeniowy skoro 4 razy to wypisane :slightly_smiling_face:

jak odtwarzam 1080p nic nie przycina i w czasie ogladania wyglada to tak:

z tego widac ze filmy w ogole nie puszczZAne sa przez AMD ;/;/

4 wątki, 2 rdzenie fizyczne, 4 watki logiczne.

Dalej HD4000 max obsługuje DisplayPort* 2560 x 1600, HDMI*, VGA
3rd Gen HD Graphics Quick Reference Guide (intel.com)

Teoretycznie AMD obsłuzy 4k * HDMI® (With 4K, 3D, x.v.Color™ and Deep Color)
Max resolution: 4096x2160 1080p60 Stereoscopic 3D Quad FullHD/4k video support

… ale I take nine widze sensu w zabawę z 4k, musisz pobrać wielki plik, tylko po to, zeby TV wyświetlił FHD. Spróbój z 1080p, jak będzie bez problemów, to nie ma co męczyć sie z czyms, czego nigdy nie zobaczysz na obecnym sprzęcie. :wink:

przelaczylem w ustawieniach ekranu w windowsie wedlug poradnika na AMD. Niektorych filmow nie odtwarza, niektore pokazuje czarny ekran i glos, niektore maja obraz… Juz cos jestesmy dalej ale nowe problemy sa nieodtwarzanych plikow…

przy ustawieniu AMD nawet 1080p nie pokazuje…

musialem zmienic znowu na Intela, i nagle wszystkie filmy dzialaja… oczywiscie 1080p tylko

A pliki masz niektóre na dysku? Bo zgaduję, że masz HDD “od nowości”. :)?

wszystkie pliki mam na dysku. SSD i dziala wszystko spowerotem, kwestia ustawien zmienionych w ustawieniach ekranu VLC na Intel zamiast AMD. Wszystko dziala ;/ Wiem juz czemu przycinaja 2160p jak to idzie przez integre. Pytanie czemu 3 na 5 filmow na AMD nie dziala, gdzie te same pliki na intelu ida smialo.

HD Graphics 4000 i AMD Radeon HD 8600/8700M nie obsługują sprzętowego dekodowania H.265/VP9 (jeden z tych formatów próbujesz odtworzyć), więc pracą musi się zająć CPU.
CPU, który jest za słaby na dekodowanie filmów w takiej rozdzielczości.
Krótko mówiąc nie ma szans na płynne 4K na tym komputerze.