Odtwarzanie filmow na Vista Home Premium

witam wszystkich , poradzcie na jakim programie odwarzac filmiki ja smigam na AllPlayer V3.0 probowałem tez nowszych wesji Beta ii powtarza mi sie jeden i ten sam problem a mianowicie wystepuje niezssynchronizowanie napisow.Problem ten dotyczy tylko niektorych filmow, pozostale sa ok.Te ktore nie smigały mi poprawnie na xp są wporzo.

Ponadto podczas odpalania systemu po raz pierwszy wykonana zostala kopia systemu ktora zalega mi na dysku jak ja odnalezc i usunac(faktyczne zajecie dysku C to 10GB a komputer pokazuje 20 GB).

Ja do ogladania filmow uzywam 3 prohramow Media Player Classic, Subedit z latka do Visty oraz VLC. Wszystkie sa godne polecenia.

1.) Nie stosuje napijów :stuck_out_tongue:

2.) start > komputer > właściwości > zaawansowane ustawienia systemu > ochrona systemu [tutaj na dole odznacz dysk C] > zastosuj

maka82 , Kaczor2 , : proszę poprawić wiadomości. na Forum używamy polskich znaków w pisowni; używacie opcji Edytuj

Media Player Clasic znakomicie sprawdza się w Viście.

a ja polecam systemowy wmp11…jakos najbardziej mi odpowiada…

a obsługuje napisy ?? :stuck_out_tongue: tylko przez VOBSUB w k-litach ale konfiguracja i wygląd marny :P.

Zainstalowałem klite (klcp64v120.exe) dla Visty x64 i mam napisy w WMP11 przez ffshow. Konfiguracja na full. Poza tym w WMP11 jest nieporównywalnie lepsza jakość obrazu niż w AllPlayer, dodatkowo AllPlayer wywala mi Aero co mnie bardzo wkurza.

6d9ab78af479527c.png

nom…mam k-lite codeck pack i tak

ja smigam na xcode pack jest oki

do filmów najlepsza jest … TV,

komputer zawsze mniej wygodny;

do oglądania wszystko to co koledzy napisali, każdy z nich ma swoje wady i zalety :mrgreen:

allplayer 3,1 - inteligentne napisy, można sobie wybrać kolor napisów i czcionkę, obraz akceptowalny

media player classic - bardzo podobny do AP, zintegrowany z kodekami z paczki k-lite, więc teoretycznie w niektórych sytuacjach może stwarzać mniej problemów,

WMP, dobry obraz, ale z napisami trzeba się pobawić - tak jak napisał Hitomi.

Nie wiem skąd ci się wzieło zajęcie dysku 10 GB. Ja mam na samym folderze Windows (vista HP*64) zajęte 12,5 GB (13,5 miliarda bajtów),

  • jak dodasz do tego folder users + dokumnty i ustawienia to spokojnie wyjdzie ci 20 GB.

Wyłącz tworzenie punktu przywracania systemu i/lub zmniejsz pamięć wirtualną to zajętość dysku ci spadnie. Kopie zapasowe nie tworzą się na tym samym dusku co system, musisz także ustawić tworzenie kopi zapasowej - więc jeżeli nie włączyłeś tworzenia kopi zapasowej to jej nie masz :mrgreen:

co znaczy bawić :?: :? wystarczy żeby zrobić nazwę pliku tekstowego taką samą jak pliku wideo, ot i cała filozofia.