Odtwarzanie filmów pod Vista

Elo! Jaki kodek/program do odtwarzania filmów pod Vista polecacie. Sub-Edit i allplayer cos lamią więc to chyba wina kodeka…?

W Home Premium MediaPlayer odtwarza filmy DVD bez potrzeby doinstalowywania dekodera :x

Natomiast VLC Player nie chce się w ogóle zainstalować. SubEdit potrzebuje patcha i uprawnień administratorskich (jest taka funkcja pod prawym przyciskiem myszy).

a jakiego patcha???

Jest na stronie SubEdita coś takiego do ściągnięcia:

SubEdit-VistaWMPPatch.exe I Program wymagany do prawidłowej pracy SubEdit-Player’a w MS Windows Vista (do działania wymaga praw administratora).

Możliwe że Nero 7/8 Ma odtwarzarkę większości filmów (pod XP miał), z DVD i DivXami sobie radzi.

Wiele formatów odtwarzają również nowe PowerDVD i WinDVD- płatne, ale czasem je dodają do kart graficznych.

czyli te uprawnienia admina jak włączyć??

dobra już znalazłem… dzięki za pomoc

hmmmm… niestety nie dziala pomimo zainstalowania patcha

co z kodekami do Visty?? jakie najlepsze?.. głównie odtwarzam zripowane filmy z dvd albo w formacie rmvb

poczytaj:

viewtopic.php?f=7&t=221541

Vista Codecs Package

Przed instalacją odinstaluj wcześniej wszystkie kodeki, które instalowałeś do tej pory i uruchom ponownie komputer.

ok. spróbuje z tymi kodekami

no z tymi kodekami to coś dalej źle… Obraz tak “zcina” trochę (coś jakby się grało w nową grę ale nie miało się odpowiedniego sprzętu do tego)

Zastosowałeś się do tego ?

Jaką konfigurację sprzętową posiadasz ? (procesor, karta graficzna, pamięć RAM)

1 GB ramu z czego 256 to karta graficzna :wink: procek 1,7 celeron chyba… nie odinstalowałem bo nie wiem za bardzo jak w dodaj/usuń nie było… zainstalowałem wcześniej mega codec pack’a…

Witam , mam " mały " problem z odtwarzaniem filmów, po zamianie laptopa z systemem " Vista HB "

Przy SubEdit player wyskakuje mi czarny ekran , z przekreśloną ikoną filmu.

w MPC lub Home Cinema : że program przestał działać, po deinstalacji i ponownym zainstalowaniu.Właczajac w to paczki kodeckow i tp.

a dodatkowo przy MPC : coś o directX , a jest o dziwo zainstalowany …a pisze dokładnie o The June 2010

Zbyt dużo kodeków to też złe rozwiązanie; mogą się ze sobą “gryźć” i powodować problemy, i to nie tylko z odtwarzaniem filmów. Mam Vistę Home Basic. Sprawdzony zestaw to K-Lite Codec Pack Full oraz Real Alternative (do odtwarzania RMVB). Do tego lekki odtwarzacz - BESTplayer.