Odtwarzanie filmów w 3D

Witam piszę tutaj temat ponieważ nie widzę odpowiedniego działu aby oto zapytać.Więc tak mam taki problem oglądam filmy w 3D na komputerze i okularki typu 3D VISION discover tak pisze na ich obudowie po prostu pękła mi obudowa przy niebieskim szkiełku i poza tym nie mogę się skoncentrować na oglądaniu filmu gdyż zaraz obok szkieł w obudowie są otwory i rozprasza mnie to gdy obok jest włączony telewizor i brat ogląda dany program.W tym modelu który chcę kupić widzę że w obudowie niema tych otworów i już mnie by to tak nie rozpraszało.Tylko teraz gdy kupię te okulary będą one pasować mam tu na myśli czy będzie możliwość dzięki nim oglądania filmów w 3D na komputerze tak jak za pomocą tych starych.Liczę na odpowiedzi aby wiedział na czym stoję oto link do tych okularów które chciałbym zakupić.

http://www.neo24.pl/?p=philips_pta508_00_aktywne

Te o których piszesz to najzwyklejsze “prymitywne” okularki typu Anaglyph (anaglify). Więc spasują ci każde, nawet te z tekturowymi oprawkami dołączane kiedyś do niektórych gazet, ważne by kolor był odpowiedni (zamiast niebieskiego czasem jest seledyn). Choć można go zmienić w ustawieniach programu do 3D, gorzej z filmami bo tam już nic nie poradzisz. Te z drugiego linka (które byś chciał zakupić) to okularki do technologi aktywnej (migawkowe) dla telewizorów Philipsa (okulary różnych producentów nie są ze sobą kompatybilne), zupełnie inna technologia, więc NIE dla ciebie.

p.s. Swego czasu na alledrogo było sporo ofert zgrabnych okularków do anaglifów, z plastykowymi oprawkami w cenie poniżej 10 zeta, więc poszukaj.

Dzięki za odpowiedź czyli dobrze rozumiem że niema sensu ich kupować bo przy próbie obejrzenia czegoś na kompie w technologii 3D nie skorzystam z nich niestety.

Z tych absolutnie nie, one są dla TV.

Aby na PC pograć w technologii 3D masz dwa wyjścia. Albo technologia aktywna od Nvidii, 3D Vision 2 Wireless Glasses Kit (130 dolców za okularki z aktywnymi przysłonami + nadajnik) + wymagany monitor LCD pracujący z odświeżaniem 120Hz (ewentualnie każdy kineskopowy CRT). Wyjście drugie to monitor LCD z technologią pasywną + okularki z filtrem polaryzacyjnym (cena okularków “groszowa”). Jak widzisz w obu przypadkach to koszta (większe w przypadku pierwszym).

Jak chcesz pobawić się na anaglifach to okularki takie jakie ci się popsuły + oprogramowanie IZ3D. W niektóre gry gra się całkiem przyjemnie.

p.s. 3D na małych przekątnych ogólnie zasysa. niestety do dobrego efektu potrzeba ekranu 47" wzwyż.