Odtwarzanie filmów w JW Player bez wgrywania filmu na serwer

Witam. Mam stronke na programowaniu extreme fusion. Mam zainstalowanego jwplayera ale mam maly klopot. Otóż mój kod jest taki

przy pomocy tego kodu trzeba wgrywać filmiki na serwer FTP aby bylo je mozna odtworzyć, ale moje filmiki są zbyt duze by wgrać je na serwer :frowning: … wiec moje pytanie : W jaki sposób odtwarzać filmiki na JW playerze żeby nie było trzeba wgrać ich na serwer ??

  1. (najprostsze) wrzucasz film na youtube i ustawiasz odpowiednik link w JW Player (musisz umieścić wówczas na serwerze w katalogu z playerem plik yt.swf)

  2. HTTP Streaming (wówczas film możesz mieć na innym serwerze niż ten na którym masz stronkę)

  3. RTMP Streaming (j/w)

na youtube to raczej nie bo 1.zle rozszrzenie mam(chyba), 2.trzeba by było rozdzielać ten filmik na części bo trwa około 24 min. 3.a wgrywając na youtube filmik może stracić swoją jakość, czego chcę uniknąć…bo wgrywałem na mediavideo i filmik bardzo ucierpiał na jakości…jest jakiś inny sposób ??

no przecież trzy Ci wymieniłem :stuck_out_tongue: Innego sposobu nie ma. Najlepszy z tych trzech jest RTMP Streaming, ale HTTP też będzie ok. Każdy z tych dwóch spokojnie poradzi sobie z tym plikiem.

dobra, znalazłem instrukcje jwplayer co do RTMP Streaming http://www.longtailvideo.com/support/jw … ng#servers …no ale po angielsku i za bardzo nie rozumiem, napisałbyś mi w skrócie jak to zrobić ?

RTMP Streamingu nigdy nie używałem, ale mogę Ci powiedzieć, że bez odpowiedniego serwera nie jest to możliwe.

Jeśli są hostingi, które to umożliwiają, to będziesz musiał poszukać sobie sam, bo ja takiego nie znam.

Korzystałem natomiast z HTTP Streamingu i z tym playerem działa to bardzo dobrze. W zmiennej konfiguracyjnej o nazwie streamer trzeba podać adres URL aplikacji, która zostanie uruchomiona w momencie wyświetlenia playera, np. displayFile.php?file=name. JW Player o ile dobrze pamiętam zawsze dołącza (GET-em) jeden dodatkowy parametr o nazwie start. Warta go oprogramować, bo dzięki temu użytkownik będzie mógł przewijać film zanim się cały zbuforuje. Czyli w aplikacji dostaniemy dwa parametry nazwę pliku i pozycję w pliku, od której trzeba zacząć odtwarzanie. W aplikacji wczytujesz plik (ja u siebie wczytywałem z bazy danych, Ty będziesz musiał pobrać go z zewnętrznego serwera). Najlepiej wczytywać ileś tam bajtów do tablicy i zaraz potem wysyłać ją do użytkownika. Tak, żeby jak najmniej trzymać w pamięci serwera. I to tyle.

a mógłbyś troche jaśniej ? bo wogle zielony w tej sprawie jestem…co nie rozumiem : jest zmienna konfiguracja streamer i trzeba tam podać URL aplikacji ktora ma byc uruchomiona i jeszcze jest przydatny parametr start - gdzie wpisać te parametry ?; ja musze wczytać plik z zewnetrznego serwera- ale jak dodać ten zewnętrzny serwer ?; i w tej dalszej części też za bardzo nie wiem o co chodzi…

PS : jak coś to sorki ze tak duzo pytan ale kazdy ma swoje początki(pisze bo niektórzy ludzie są tacy ze wkurzają sie za takie pytania na takich jak ja)

luz, nie masz za co przepraszać :stuck_out_tongue: Nie wiedziałem, że jesteś początkujący. Ale skoro tak jest to sobie trochę za trudne zadanie wybrałeś.

Zapoznaj się przy okazji z tym linkiem http://forum.dobreprogramy.pl/video-stronie-extreme-fusion-oraz-player-instalacja-t420496.html. On nie tyczy się dokładnie Twojego problemu, ale może wyjaśni parę spraw. Ale wracając do tematu.

Jak masz ten swój kod

to tą zmienną konfiguracyjną streamer=displayFile.php?file=name musisz wstawić zamiast zmiennej file= http://adres strony.pl/video.mp4. A w zasadzie będzie to tak: streamer=displayFile.php%3Ffile%3Dname , co wynika z tego linku http://developer.longtailvideo.com/trac/wiki/Player5FlashVars.

Plik video będziesz musiał umieścić na jakimś serwerze, który umożliwia uploadowanie plików w celu ich późniejszego pobierania (to jest właśnie ten zewnętrzny serwer). Przez aplikację miałem na myśli po prostu zwykły skrypt php (źle to najwyraźniej nazwałem i utrudniłem zrozumienie). I teraz …

W tym skrypcie displayFile.php odczytasz z tablicy parametrów przekazanych w URL-u (nie pamiętam jaka to jest tablica w php) wartości dwóch zmiennych: file oraz start. Zmienna file będzie miała taką wartość jak wpisałeś po znaku równa się w tym miejscu: streamer=displayFile.php%3Ffile%3Dname. W tym przykładzie jest to name. Natomiast zmienna start będzie wskazywać miejsce w pliku, w którym należy rozpocząć odtwarzanie. Jeśli film ma być odtwarzany od początku to będzie mieć wartość równą 0.

Następnie w tym skrypcie displayFile.php będziesz musiał pobierać bajt po bajcie (albo raczej tablica bajtów po tablicy bajtów) ten wybrany plik video (którego nazwę wskazuje zmienna file ) z serwera, na którym go umieściłeś. To co pobierzesz będziesz musiał przesyłać dalej do użytkownika, dzięki czemu zostanie to wyświetlone u niego w odtwarzaczu JW Player.

Mam nadzieję, że to Ci trochę coś wyjaśni. Ja już jaśniej napisać nie potrafię (choć pewno się da). Podrzuciłbym Ci jakiś fragment kodu, ale pisałem to w innym języku, więc nie ma to sensu.

keo25 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.