Odtwarzanie filmów YT przycinki

Cześć,

Mam laptopa dell o specyfikacji :

 

PROCESORIntel® Celeron® Processor 900 (1M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB)

PAMIĘĆ2GB DDR2

DYSK160GB SATA

KARTA GRAFICZNA Zintegrowana: Intel® Graphics Media Accelerator X4500MHD

Windows 7

 

Strasznie przycina mi Youtuba. Może być to kwestia procesora albo pamięci ? W pomocy google nie było nic o tym wspominane.

A w specyfikacji softwarowej, to jaka przeglądarka i jak masz poustawiane blokowanie - w opcjach/preferencjach/ustawieniach przeglądarki? 

Podaj, jakie masz rozszerzenia.

Czy korzystasz z jakiegoś internet security?

Czy usuwałeś wszystkie adobe flasch player programem adobe flash player uninstallerem http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

i pobierałeś odpowiedni instalator offline stąd? http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

Czy usuwałeś dokładnie ciasteczka?

 

Pomoc google Ci nie pomoże, gdy zatajasz istotne informacje.

Spróbuj wyłączyć akceleracje sprzętową w przeglądarce. Procesor masz mocno wiekowy, tylko 1 rdzeniowy więc YT jeśli zadziała to tylko w niskich rozdzielczościach (240p, może 360p). Sama obsługa windows 7 to dla niego wyzwanie.

Dodatkowo ustaw stronicowanie na sztywno, czyli rozmiar początkowy 2000MB i rozmiar maksymalny 2000MB. Ustawienie na sztywno zapobiega fragmentacji, a buforowanie wideo wymaga stronicowania.

System jest clear, żadnych rozszerzeń. Dostałem od sprzedawcy z zainstalowanymi sterownikami.

 

Jeżeli chodzi o RAM, to mogę mu dać 4GB, jednak czy to pomoże ?

 

Dlatego też pytam, czy procesor bierze duży udział w odtwarzaniu filmów.

Tak, procesor będzie mocno obciążony ponieważ grafa nie obsługuje akceleracji dla nowych kodeków, które są wykorzystywane w HTML 5 na YouTube. Możesz sprawdzić jego obciążenie w menadzerze zadań. Rozbudowa ram na niewiele się zda, 2GB to mała ilość ale dla starych chipsetów to często maksymalna ilość jaką są w stanie obsłużyć.

Jeśli faktycznie dopiero kupiłeś ten komputer to lepiej postaraj się wymienić na coś bardziej współczesnego. Ten już jest mocno przestarzały i na pewno nie zapewni komfortowej pracy. 

Sprawdź taki smplayer i firefoxa. Tam jest dodatek smplayerview i już na YT od razu można wybierać z prawokliku - open link target. Bez otwierania podstrony z filmem - oglądasz bezproblemowo. Znaczy to, że można bezpośrednio w playerze oglądać filmy, a w dodatku przy małym zużyciu CPU. Player ten ma też wbudowane kodeki i wyszukiwarkę YT. Nawet można oglądać 720p, gdy w przeglądarce film idzie, ale robi przystanki.