Odtwarzanie filmów


(Andabr) #1

Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego podczas odtwarzania filmu dźwięk jest opóźniony do obrazu i dlaczego obraz nie jest otwarzany płynnie(zatrzymuje się). Sprzęt: celeron 700, TNT 32MB,192 RAM, win xp.


(12bolo6) #2

masz za dużo kodeków, ktore powodują konflikt.

Dźwięk można skorygować, nie jestem pewien, ale chyba w wirtual dubie


(system) #3

Przy moim starszym kompie też się tak działo. Żadne kodeki korygujące błędy nie pomagały.


(system) #4

Jeżeli, to się dzieje we wszystkich lub prawie wszystkich filmach, to nalezy mniemać, że:

a) masz za słabego kompa, co Ciebie raczej nie dotyczy, na słabszych konfiguracjach oglądałem filmy bez problemów,

b) tak jak wyżej napisano "burdel" w kodekach

Jeżeli jedynie w jakimś konkretnym, to na pewno jest to wina złej kompresji.


(Kozioł) #5

Ja tez mam slabego kompa (CELERON 266 , 160 RAM, AGP Sis 8MB) :lol:

i rozkminilem ze nalezy zainstalowac nimo codec pack 5 i PRAWIE wszystkie filmy mi chodza plynnie . Lecz problem czsami tkwi w rozdzielczosci danego filmu np. u mnie filmy od rozd. 600x320 wzwyz sie strasznie dlawia :twisted: wiec sprobuj usunac ten "burdel" tak jak to nazwano i zainstaluj tylko nimo5 :smiley:


(fiesta) #6

Żadnych kodecpacków a już szczególnie nimo codec pack. To chyba największe badziewie w dziedzinie dekodowania divixa. Polecam lekturę

http://forum.divx.pl

a szczególnie postów typu:

http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=7498&highlight=kodeki

Na tym forum wypowiadają się ludzie którzy faktycznie siedzą w temacie.

Czyli odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj tylko te polecane i to dokładnie w podanej kolejności. Powinno być wszystko ok, chyba że to nie problem kodeków.


(fiesta) #7

Szczegółową konfigurację masz opisaną tutaj :

http://divx.pl/forum/viewtopic.php?t=1941


(Atanazy Bazakbal) #8

Poczytalem informacje na tym forum, ale nie widzialem nic, moze sie nie wczytalem, co swiadczy o nizszosci "Nimo", mialem je zainstalowane przez dluzszy czas plus AC3 plus ffdshow i moze cos jeszcze i wszystko dzialalo bardzo dobrze (bez DivX, bez Xvid) Nie wiem co sprawilo, ze masz tak zla opinie o "Nimo", ale mysle ze jest ona przesadzona. Natomiast dobry program "mowiacy" jakich kodekow potrzeba do filmu jest takze tu, w vortalu, o czym byla juz kiedys mowa. Co do problemu, Andabr1 nie napisal czy film odtwarza z dysku czy z CD Rom, co moze byc przyczyna przycinania sie, nie wiemy tez, o czym napisal Pawek, czy chdzi tylko o ten film czy o wszystkie. Moj znajomy ma za to nieco slabszy sprzet od Andabr1 do tego "cala mase roznej masci kodekow - wszystko bez skladu i ladu" i co ciekawe nie ma zadnych problemow z ogladaniem filmow.


(Emailnet) #9

Gdzieś tam już pisałem o tym .... ale spróbuj wyrzucić parę XX-Pack'ów i innych głupot a w ich miejsce zainstaluj FFd show.... mnie to swego czasu pomogło.......


(Asterisk) #10

Może masz problem z kodekami DivX :slight_smile:


(Jr14) #11

Ja używam kodeków Kazaa Lite Codec Pack i nie mam ządnych problemów, nawet na starym kompie. Sprawdzałem film który na innych kodekach chodził tak samo jak tu piszecie, ale jak zainstalowałem K-Lite Codec Pack to wszystko chodzi bez zarzutu.

Te kodeki można ściągnąć tutaj:

http://www.odi.imn.pl


(Krogulec) #12

Ja również nie jestem zwolennikiem wszelkiej maści codec-packów z dwóch zasadniczych powodów:

  1. zazwyczaj są nie w pełni legalne - zawierają jakieś wykradzione codecki np. do dekompresji MPEG-2 (w Nimo jakiś czas temu był taki kodek firmy InterVideo, nie wiem jak jest teraz).

  2. wprowadzają więcej zamieszania niż pożytku.

W 99% procentach przypadków temat kodeków powinno załatwić to co znajduje się na vortalu w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne i kodeki http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=36&g=7


(Monczkin) #13

Archeologi mówimy nie