Odtwarzanie filmu po podaniu hasła i maskowanie


(Krzychu224) #1

Chce na stronę www wrzucić film w formacie .flv

Znalazłem już player do filmów i będę testował jak działa, ale z uwagi że film ma swoją wartość i w założeniu mają zobaczyć go tylko nieliczni:

  • jak zrobić, żeby film odtwarzał się dopiero po podaniu hasła? Idzie to zrobić jakoś w playerze, czy może zrobić dodatkową stronę po której załaduje się właściwa z filmem? I jak zrobić taką stronę?

  • jak zabezpieczyć film przed ściągnięciem z serwera? Player, który znalazłem pobiera adres filmu na podstawie kodu strony. Co za tym idzie, każdy może wejść w kod i znaleźć ścieżkę do pliku. Jak się przed tym zabezpieczyć?

PS Znacie darmowy hosting na który można wrzucać pliki o wielkości do 200MB?


(Grosjean) #2

Nie wiem czy to dokładnie to o co Ci chodzi, ale ostatnio też chciałem wrzucić filmik. Jako że youtube miało problemy, to postanowiłem skorzystać z Vimeo. U nich jest opcja że film jest dostępny dla odbiorcy po podaniu hasła i z tego skorzystałem. Więcej szczegółów Ci nie podam, bo dodawałem tam tylko jeden film.


(Scv444) #3

Myślę, że zwykłe HTTP Authorization powinno wystarczyć. Zabezpieczasz dostęp do katalogu na serwerze więc dopóki nie podasz prawidłowych danych nie będzie można pobrać ani strony, ani pliku wideo. Tutaj możesz poczytać o tym więcej: http://www.rabinek.pl/katalog-z-haslem/. Na dodatek w panelach takich jak DirectAdmin czy cPanel (dostępne w większości hostingów) masz możliwość skonfigurowania takiego katalogu poprzez przeglądarkę, co jeszcze bardziej ułatwia twoje zadanie.

Co do hostingu to: http://www.000webhost.com/


(ra-v) #4

Tego raczej nie zrobisz, każdy film jest buforowany na dysku, więc można poszukać plik w cache, zmienić rozszerzenie i go otworzyć.