Odtwarzanie filmu po podaniu hasła i maskowanie

Chce na stronę www wrzucić film w formacie .flv

Znalazłem już player do filmów i będę testował jak działa, ale z uwagi że film ma swoją wartość i w założeniu mają zobaczyć go tylko nieliczni:

  • jak zrobić, żeby film odtwarzał się dopiero po podaniu hasła? Idzie to zrobić jakoś w playerze, czy może zrobić dodatkową stronę po której załaduje się właściwa z filmem? I jak zrobić taką stronę?

  • jak zabezpieczyć film przed ściągnięciem z serwera? Player, który znalazłem pobiera adres filmu na podstawie kodu strony. Co za tym idzie, każdy może wejść w kod i znaleźć ścieżkę do pliku. Jak się przed tym zabezpieczyć?

PS Znacie darmowy hosting na który można wrzucać pliki o wielkości do 200MB?

Nie wiem czy to dokładnie to o co Ci chodzi, ale ostatnio też chciałem wrzucić filmik. Jako że youtube miało problemy, to postanowiłem skorzystać z Vimeo. U nich jest opcja że film jest dostępny dla odbiorcy po podaniu hasła i z tego skorzystałem. Więcej szczegółów Ci nie podam, bo dodawałem tam tylko jeden film.

Myślę, że zwykłe HTTP Authorization powinno wystarczyć. Zabezpieczasz dostęp do katalogu na serwerze więc dopóki nie podasz prawidłowych danych nie będzie można pobrać ani strony, ani pliku wideo. Tutaj możesz poczytać o tym więcej: http://www.rabinek.pl/katalog-z-haslem/. Na dodatek w panelach takich jak DirectAdmin czy cPanel (dostępne w większości hostingów) masz możliwość skonfigurowania takiego katalogu poprzez przeglądarkę, co jeszcze bardziej ułatwia twoje zadanie.

Co do hostingu to: http://www.000webhost.com/

Tego raczej nie zrobisz, każdy film jest buforowany na dysku, więc można poszukać plik w cache, zmienić rozszerzenie i go otworzyć.