Odtwarzanie muzyki na żywo, podstawowe opcje DJ


(Juziutrash) #1

Witam


(drunkula) #2

Dowolne dwa playery, z czego jeden obsługiwany przez osobną kartę muzyczną (nie inne wyjście, inną kartę!)  dadzą radę spełnić większość Twoich wymagań.

 

…chyba że x-fade chcesz mieć pomiędzy tym co na słuchawkach a tym co na głośnikach.

 

Co rozumiesz przez “dynamiczna lista odtwarzania” ?

 

Chociaż z drugiej strony… skoro już mp3, to czy nie łatwiej podłączyć pod USB dowolny odtwarzacz mp3/komórkę i z niego odsłuchiwać?


(przemek7525) #3

Miksowanie nie jest efektem. Efektem jest np. flanger, echo, delay - tego jest cała masa, ale miksowanie nie zalicza się do czegoś co nazywa się efektem.

Tak samo crossfader nie jest “efektem”, tylko potencjometrem do przechodzenia między poszczególnymi kanałami/utworami (płynnego lub też nie - zależy do czego będziemy używać crossa - do scratchu czy do płynnych przejść).

 

Bzdura. Wystarczy jedna karta dźwiękowa 5.1 (obecnie standard) z możliwością konfiguracji wyjść w karcie. Wtedy na jedno wyjście puszczane jest główny miks, na drugie (słuchawkowe) jest odsłuch, a trzecie może być wejściem mikrofonowym. Inna sprawa to sterowniki ASIO4ALL - na jednej karcie dźwięk z jednego programu może być na jednym wyjściu, a z innego programu na drugim. Poza tym… miksowanie dwoma playerami z kompa? Goddamn, tego się nie da używać :D.

Taką konfigurację na pewno zapewnia Virtual DJ - aczkolwiek chyba tylko w wersji PRO. Wersja Home nie oferuje wsparcia dla kontrolerów (polecałbym uzbierać na taki kontroler) i konfiguracji wyjść (działa to chyba przez krótki czas).