Odtwarzanie muzyki przez cd na mini wieży FIRST

Witam mój tata ma stary jakiś tam sprzęcik muzyczny mini wieże FIRST austria.

http://first-polska.com.pl/static/img/p … bd4116.jpg

coś podobnego do tego. Wypaliłem mu płytę cd 700mb z muzyka i widzi tylko 20 piosenek. Wypaliłem inna wrzucając ze 100utworow i widzi 21 piosenek. Wziąłem swoja muzykę na której jest 75 otworów i wszystkie widzi. Czy coś złe wypalam ?

Hej,

:arrow: W jakim formacie wrzucasz muzykę na płytkę? Większość starszych wieży odczytuje tylko i wyłącznie pliki mp3, w dodatku w jakości maksymalnie do 256 kbps.

:arrow: Sprawdź też, czy nazwy plików, które wrzucasz na płytkę nie są przypadkiem za długie. Staraj się nie przekraczać 30 znaków.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ponadto staraj się zapanować nad numeracją utworów, tzn. nie numeruj 1, 2, 3 itd.

tylko 01, 02, 03 aż do 09.

sa to zwykle mp3 dziwne jest to ze 70 innych utworow dziala na jednej plycie choc wypalalem je tak samo jak inne plyty z innymi utworami. Chyba bede zmieniac nazwy piosenek na 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 i beda tylko numerami…

Dodane 08.01.2013 (Wt) 11:31

oryginalna plyta z 27piosenkami tez sie odtwarza

Dodane 08.01.2013 (Wt) 11:55

tu chyba nie chodzi o problem wrzucania w jakimś złym formacie czy jakosci bo wrzucam 70 piosenek podobnych do siebie bo z jednego zrodla np a tylko 20 pierwszych dziala

Hej,

Tak jak pisałem - problem może być związany z formatem danych. W końcu plik mp3 plikowi mp3 nie jest równy. Dużo zależy od tego, w jakiej jakości jest skodowany plik oraz czy ze stałym, czy zmienny bitrate’em. Niektóre urządzenia mogą nie czytać poprawnie tych drugich oraz plików o większym bitrate’m - na przykład wieże Philipsa nie czytają plików o przepływności równej i większej niż 320 kbps.

Pytanie, co masz na myśli pisząc o oryginalnej płycie? Jeśli chodzi o zakupioną na przykład w sklepie, to nie możemy ich porównywać, gdyż płyta takie przygotowywane są jako dyski audio, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku płyt z mp3’kami.

:arrow: Czy na pewno jest to pierwszych 20 utworów?

:arrow: Jak długie nazwy mają pliki? Czy nie ma w nich polskich znaków diakrytycznych?

:arrow: Przy pomocy jakiego programu wypalasz płytkę? Jakiego rodzaju kompilacji używasz? Czy zamykasz płytkę?

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam płytę nienagrywana przeze mnie dlatego nie wiem jak ktoś ja nagrywał. Wyglada to tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/33/dzialajaca.jpg/

wszystkie mp3 są 128kbps i 44Hz i maja podobne ustawienia jak te po lewej stronie wybrane 2 mp3. Jest jedna mp3 która tez działa a ma ustawienia takie jak ta po prawej czyli 320kbps

http://imageshack.us/photo/my-images/402/formaty.jpg/

Sprawdzę jakie maja ustawienia te mp3 które ja wypalam i nie działają. Wypalam programem w windows 7. Jest menu tam klikam NAGRAJ i wrzucam pliki i zapisuje jako dane ( w moim radio w aucie wszystko ok dziala a w domu tylko okolu 20 numerów i tak mi się wydaje ze są to pierwsze 20 z płyty ale upewnię się co do tego)

Hej,

Jeśli chodzi o screeny, to czy mógłbyś wrzucić je w większych rozdzielczościach, bo na tych, które podwiesiłeś na serwerze, nie widać zupełnie nic.

Daj znać.

A próbowałeś użyć innego programu do nagrania - na przykład bezpłatnego CDBurneraXP? Tworzysz w nim kompilację z danymi i na końcu zaznaczasz, by płyta została zamknięta.

:arrow: Na jakich płytkach nagrywasz mp3’ki - CD-R czy CD-RW?

Pozdrawiam,

Dimatheus

płyty na których działają wszystkie 75 piosenek i płyta na których nie działają wszystkie sa identyczne Verbatim 700mb CD-R.

Najgorsze jest to ze ta płyta która działa nie była wypalana przeze mnie i tak naprawdę nie wiem jak ktoś ja wypalał. Wiem ze ja wypalając płyty do samochodu wypalam tak smo w win7 i wszystko dziala. Problem jest z tym radio ojca. ( w aucie dzialaja wszystkie piosenki wiec to coś z formatem czy czymś związanym w radio)

działająca cd

http://img443.imageshack.us/img443/1405/dziaajcacd.jpg

spis piosenek z niedziałającej cd

http://img27.imageshack.us/img27/7993/s … ialaja.jpg

formaty dzialajacych PIERWSZYCH 21 i nie działającej 22 piosneki na wypalanej przeze mnie plycie:

http://img198.imageshack.us/img198/8786 … jacych.jpg

Dodane 22.01.2013 (Wt) 21:28

model wierzy :

First Austria FA 1143-1

Hej,

Generalnie naprawdę dziwny przypadek. Ale już wiemy, że to raczej nie długości nazw plików czy zmienny bitrate są źródłem problemu. To musi być coś innego. Dlatego warto by sprawdzić nagranie płyty innym programem - spróbuj nagrać płytę z pomocą programu CD Burner XP. Program pobierasz i instalujesz, a następnie w kolejnych krokach wybierasz:

:arrow: płyta z danymi,

:arrow: przenosisz odpowiednie utwory, tworząc kompilację,

:arrow: Klikasz Nagraj i zaznaczasz opcje zamknięcia dysku, a prędkość wypalania wybierasz możliwie najniższą.

Daj znać, czy to cokolwiek dało.

Pozdrawiam,

Dimatheus

szybkość ustawiona na 8x lista piosenek jakie wrzuciłem :

http://img27.imageshack.us/img27/6981/l … burnxp.jpg

wplyta w ogole sie nie odtwarza w tej wierzy !!

co dziwne płyty nie odtwarza w radio w aucie również wiec cos nie tak chyba z wypaleniem jej wyszło. Matifcb robił wszystko pokolei jak bylo napisane.

Dokładnie tak według tej instrukcji jak mi podałeś kolego wypalenie plyty przebiegło pomyślnie ( wybralem najwolniejsza opcje 8x) i plyta nie dziala nawet w radio w aucie.

Hej,

Lista piosenek wrzuconych nie daje zupełnie nic. Na screenach wrzuć ustawienia programu CD Burner w poszczególnych krokach aż do momentu, w którym płyta zaczyna się wypalać.

Czy po płycie widać, że jest wypalona, czy wygląda tak samo, jak płyta pusta?

Pozdrawiam,

Dimatheus