Odtwarzanie muzyki z telefonu na innych urządzeniach

Witam, mam nadzieje, że tu mi szybko pomożecie :slight_smile:

Zacznijmy od tego czy te urządzenia maja odpowiednie wejścia do których podłaczysz kabelek od telefonu :). Bo na pewno nie właczysz go na wyjście słuchawek np: w TV. Tylko musi wpiąć na euro złącze lub inne nie wiem co tam masz.:slight_smile: To samo wieża .

właśnie nie wiem, niby podpisane phone, ale nie wiem czy to tak łatwo działa, a ile rodzajów kabli może być potrzebnych? 2x mini jack i  mini jack + cinch? Jeszcze jakieś ?

Nie wiem nie widze tego sprzetu jakie masz gniazda .Phone to w wieży -słuchawki a nie telefon .Więc już odpada. :slight_smile: Musisz mieć wejście na które puścisz sygnał audio z fona -ten sygnał przejdzie przez odpowiednie układy w wieży takie  jak przedwzmacniacz i na koniec końcówka mocy i głośniki. :). 

Chodzi o to, że nie chciał bym tylko do swojego sprzetu, ale do wszystkich, tak jak na nie które wystarczy 2x mini jack, na inne mini jack i cinch, to są jeszcze jakieś inne możliwości tych kombinacji mini jack + coś ? czy tylko przez te dwie końcówki przenosi sie te muzyke?

Są jeszcze wejścia/wyjścia optyczne, ale pomijając je i to, czy dany sprzęt w ogóle może robić za odbiornik sygnału, potrzebujesz w zasadzie dwóch kabli, chinch(LR)-jack i jack-jack, chyba że Ci się poszczęści i znajdziesz kabel z jednej strony z dwoma chinch’ami i jack’iem oraz z jack’iem z drugiej.

manieKMP-widze,że jesteś jasnowidzem i widzisz jakie gosc ma złacza w sprżecie rtv.A u mnie też widzisz? 

@rubin714p, nie muszę być jasnowidzem: wieże standardowo mają wejścia audio w postaci chinch’y (biały/czarny, czerwony; dzielą kanały na lewy i prawy), jack’a (z “dopiskiem” IN dla wejścia, OUT będzie oznaczało np. słuchawki) lub optyczne… moja wieża dla przykładu ma pierwsze i ostatnie, kuzyna jack-in, a niektóre modele nie mogą w ogóle robić za odbiornik sygnału dla ninnych urządzeń.

Kolejne na liście autora tematu masz laptopy, w ich przypadku, nie licząc BT i wifi, masz w zasadzie tylko gniazda jack, w liczbie min. jednego na słuchawki (przeważnie są dwa, drugie standardowo na mikrofon). Jeśli oprogramowanie na to pozwala, gniazdo to może robić za wejście sygnału.

Ostatnie wspomniane jest radio samochodowe. W tym wypadku jeśli sprzęt w ogóle na to pozwala, standardowym wejściem będzie gniazdo jack…

Tak więc przewodowo dla tego rodzaju urządzeń i o ile mogą być odbiornikami, znam/kojażę te trzy rodzaje połączeń, więc standardowym i najbardziej uniwersalnym będzie kabel lub kable, o których napisałem w pierwszym poście i chyba nie jest czymś nadnaturalnymi, czy magicznym sprawdzenie jakie ma się gniazda w swoich sprzętach i jeśli np. nie ma się w wieży chinch’y dla wejścia sygnału audio (z dopiskiem IN przy gniazdach lub w instrukcji urządzenia), chyba wiadomym jest, że takowego kabla nie ma sensu kupować :wink:

Tak samo z lapkiem, jeśli oprogramowanie nie daje możliwości przełączenia gniazda na odbiór sygnału, to nie da się skorzystać w taki sposób z niego.

Podałem najprostsze, najbardziej uniwersalne i najtańsze rozwiązanie, gdybym chciał się nad kimś “pastwić”, podałbym listę rzeczy, która zadziałała by na około 98% urządzeń na rynku, ale komplet byłby dość dużym wydatkiem i byłoby tego “znacznie” więcej niż tylko dwa kable, bo dźwięk można też bezprzewodowo z dobrym skutkiem przesyłać, od głośników BT (do lapka robiącego za głośnik można BT dokupić jako dongla, jesli nie jest on “wbudowany” i tak odtwarzać audio z tel.), po nadajniki radiowe (pomiędzy jest też wifi, dlna i inne tego typu bajery…), ktore można podpiąć pod smartfon i przesyłać dźwięk po odpowiednim paśmie (ot taka własna “stacja radiowa” dla wież z radiem i radio-odwarzaczy samochodowych).

i dokładnie o to mi chodziło :) Dziękuję.

manieKMP standardowo tez mialy DIN  :) ale to stary sprzet .A nowy jest czasem tak ubogi ze nie ma zadnych wejsc.

@rubin714p, dawno takich gniazd nie widziałem (lata 80/90, w wieżach “modułowych”, przeważnie z gramofonem, ostatnia jaką kojażę była chyba Unitra), zostały zastąpione chinch’ami, teraz są raczej rzadko spotykane…

manieKMP-no widzisz ja mam jeszcze taki sprzet i nie zamienie go na inny szajs z obecnych czasów. Nie tylko do gramofonów były DIN były do magnetofonów.