Odtwarzanie nagranych filmow na przenosnym DVD

Witam!

 

Mam pytanie odnosnie nagrywania filmow avi na plyte DVD+R tak abym mogl go odtworzyc na przenosnym odtwarzaczu DVD.

 

Moj odtwarzacz :

Odtwarzacz DVD OK. OPD 800. **Dane Techniczne *Ekran  ico-info.png 480 x 234 piksele, TFT LCD *Przekątna ekranu [cal]  7 *Rοdzaj odtwarzanych płyt  CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD+RW, DVD-RW *Obsługiwane formaty plików  JPEG, MP3, MPEG4 *Dźwięk  Stereo, Wbudowane głośniki *Zastosowane technologie Dolby Digital   

System PAL/NTSC

 

 

Moje pytania:

 

  1. Czy moj przenosny odtwarzacz DVD odtworzy plytke z filmem avi?

  2. Jezeli nie, wiem ze trzeba je skonvertowac jakims programem, czy rozmiar filmu avi 700mb po konvertacji bedzie mial taki sam rozmiar?

  3. Czy po konvertacji jezeli taka bedzie potrzebna, bede mogl nagrac kilka filmow tak aby odtwarzacz odtworzyl je jeden po drugim?

 

Z gory dziekuje za pomoc;)

 

 

 

 

Nagraj jedną płytę DVD(płytki są tanie można jedną poświęcić) z  filmami avi (czyli dvix lub xvid) i sprawdź czy je czyta.Napewno bedzie czytał filmy DVD i płytki CD i DVD z plikami MP3 i obrazami JPEG.Jeżeli odtważa Avi to bedzie tobie czytał pliki wielkości do 1800 Mb z wiekszymi może być problem i o rozmiarze nie większym niż 720 do 576 czyli tak zwane 480p.Konvertować musiałbyś filmy avi o większym rozmiarze takie jak 720p lub 1080p czyli tak zwane filmy HD.Jeżeli sprawdzis że czyta Awi to możesz nagrać ich kilka na plytę DVD.

Dziekuje za odpowiedz. Tak, wiem ze moge nagrac i to sprawdzic ale takiej mozliwosci nie mam, dlatego tez ten Post. Film Hd jest wielkosci ponad 1 gb zatem jezeli go skonvertuje (do mp4 bo zakladam ze taki format ten odtwarzacz da rade odtworzyc) a takze odkoduje, film o rozmiaze 700mb powiekszy mi sie do okolo 2,5 gb a wiec film w hd praktycznie moze mi sie nie zmiescic na plyte po konvertacji i rozkodowaniu. 

Moje pytanie brzmi zatem nastepujaco bo prawdopodobnie bez sprawdzenia nikt nie jest mi w stanie tego zagwarantowac,

Jaki bezprzewodowy odtwarzacz dvd musialbym kupic abym mogl odtwarzac filmy w formacie AVI itd? 

Ten typ DVD OK. OPD 800 odtwarzacza na pewno formatu mp4 nie będzie czytał więc się nie kłopocz bo to starszy odtwarzacz.

Wielkość pliku HD nie polega na tym czy on ma 1 czy 5 Gb tylko na rożdzielczości czyli tak jak ci pisałem np.(1280 x 536 to 720p lub 1920 x 1080 to 1080p) ty nie masz odtwarzacza HD czyli możesz odtwarzac filmy o rozdzielczości nie większej niż 720 x 576.

Jeżeli wogóle czyta Avi(DviX i Xvid).Co do odtwarzaczy tego typu na rynku jest ich kilknaście sztuk i są takie co czytają teoretycznie wszystko: filmy HD w Mkv,DviX,Mp4.Przed zakupem trzeba poczytać w necie specyfikacie danego odtwarzacza jakie rozszerzenia plików czyta.

Pozdrawiam.