Odtwarzanie plików asf


(U1110) #1

Witam

Kupiłam laptopa Sony Vaio nvidia win7.Ściągnęłam z "dobrychprogramów" niezbędne programy i kodeki.Ponieważ jestem już osobą starszą nie mogę ingerować w system a mój problem jest następujący: ściągam pliki asf z Aresa i nie mogę ich otworzyć. WMP,MPC.VLC i inne ALLP nie pozwalają na otwarcie. Zastanawiam się,czy oprogramowanie nie pozwala na to? Mam wgrane K-lite Codec Pack i nic. Czy może mi ktoś pomóc?


(Surmapiotr) #2

Czasami najprostszy sposób jest najłatwiejszy ale niekoniecznie skuteczny,

Jeżeli plik nie jest uszkodzony etc. to zmień rozszerzenie pliku na WMA lub WMV.


(Sebenicz) #3

Skoro VLC nie potrafi odtworzyć, prawdopodobnie pliki są po prostu uszkodzone lub nie są tym, czym się wydają. Jest to standard w sieci p2p typu Ares.


(scripter1) #4

Jeśli chodzi o Aresa to w tej sieci standardem jest że pierwszych kilka wyników o największej ilości źródeł to fałszywki (po angielsku fake) których nawet nie da się odtworzyć.

Co do samego formatu ASF to o ile się nie mylę standardowy windowsowy WMP powinien go odtwarzać bez dodatkowych kodeków a już tym bardziej jak masz zainstalowane kodeki, inne odtwarzacze z poprawnymi plikami tego formatu też nie powinny mieć problemu.


(Agatonster) #5

Kora1110 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(U1110) #6

Zmieniłam rozszerzenie pliku na wmv i wma, MPC ruszył ale bez głosu i obrazu. Nie będę się już męczyć z tymi plikami, chociaż mam wielką ochotę pokonać "wroga". Dzięki wszystkim za porady.


(Sebenicz) #7

Jeśli ten plik nie jest duży, wrzuć na www.zippyshare.com

Chętnie zobaczę, może ja coś wymyślę :wink: