Odtwarzanie plików RMVB Windows Media Playerem

Mam problem z filmami RMVB, pod Windowsem 7 64bit, problem wygląda tak mam zainstalowane potrzebne kodeki i pod innymi programami niż WMP filmy działają bez problemu. A problem mam właśnie z WMP dziwna sprawa ponieważ jak uruchomię WMP i wrzucę mu taki film na listę to działa bez problemu, ale jak próbuję odtworzyć film za pomocą WMP przez uruchomienie "bezpośrednie " (kliknięcie dwukrotne ikony filmu) to wtedy pojawia się komunikat, że WMP napotkał problem.

Jak to w ogóle jest możliwe, że jak uruchomię program i dopiero potem film to działa a jak program się włącza przez uruchomienie filmu to już nie?? No i czy da się coś z tym zrobić??

Opisałem swój problem najczytelniej jak potrafię.

Sporo się naczytałem o problemach związanych z RMVB pod Windowsem 7 ale z takim jak mój się nie spotkałem.

Próbowałem instalacji przeróżnych kodeków zarówno wersji 32 jak i 64 bitowych.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

http://www.programs.pl/program,306,Real … ative.html Spróbuj jeszcze tego.Klikaj na ikonę filmu PPM Otwórz za pomocą WMP.

Mug ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Real Alternative też już przetestowany.

Ja po prostu nie mogę pojąć jak to możliwe że przez dodanie filmu do listy jak program działa to film wystartuje z dźwiękiem i obrazem bez mniejszych problemów, ale jak program się uruchamia przez włączenie filmu to już jest problem. Na czym polega różnica i dlaczego skoro może odtworzyć film jakimiś kodekiem poprawnie to dlaczego przy takim uruchamianiu to nie działa??

Oczywiście można powiedzieć że problemu nie ma, ale z reguły jak chcę odtworzyć film to klikam ikonę danego filmu i jazda, a w tym jednym konkretnym przypadku musze najpierw uruchomić WMP a dopiero potem film, zastanawiam się po prostu czy da się coś z tym zrobić??