Odtwarzanie plików RMVB Windows Media Playerem

(Mug) #1

Mam problem z filmami RMVB, pod Windowsem 7 64bit, problem wygląda tak mam zainstalowane potrzebne kodeki i pod innymi programami niż WMP filmy działają bez problemu. A problem mam właśnie z WMP dziwna sprawa ponieważ jak uruchomię WMP i wrzucę mu taki film na listę to działa bez problemu, ale jak próbuję odtworzyć film za pomocą WMP przez uruchomienie "bezpośrednie " (kliknięcie dwukrotne ikony filmu) to wtedy pojawia się komunikat, że WMP napotkał problem.

Jak to w ogóle jest możliwe, że jak uruchomię program i dopiero potem film to działa a jak program się włącza przez uruchomienie filmu to już nie?? No i czy da się coś z tym zrobić??

Opisałem swój problem najczytelniej jak potrafię.

Sporo się naczytałem o problemach związanych z RMVB pod Windowsem 7 ale z takim jak mój się nie spotkałem.

Próbowałem instalacji przeróżnych kodeków zarówno wersji 32 jak i 64 bitowych.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

(stalesz) #2

http://www.programs.pl/program,306,Real ... ative.html Spróbuj jeszcze tego.Klikaj na ikonę filmu PPM Otwórz za pomocą WMP.

(Agatonster) #3

Mug ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Mug) #4

Real Alternative też już przetestowany.

Ja po prostu nie mogę pojąć jak to możliwe że przez dodanie filmu do listy jak program działa to film wystartuje z dźwiękiem i obrazem bez mniejszych problemów, ale jak program się uruchamia przez włączenie filmu to już jest problem. Na czym polega różnica i dlaczego skoro może odtworzyć film jakimiś kodekiem poprawnie to dlaczego przy takim uruchamianiu to nie działa??

Oczywiście można powiedzieć że problemu nie ma, ale z reguły jak chcę odtworzyć film to klikam ikonę danego filmu i jazda, a w tym jednym konkretnym przypadku musze najpierw uruchomić WMP a dopiero potem film, zastanawiam się po prostu czy da się coś z tym zrobić??