Odtwarzanie płyt cd

stacja dysków odtwarza płyty dvd ,natomiast płyty cd nagrane pokazuje jako puste.Wolne miejsce-0 bajtów -zajęte miejsce-0 bajtów.Zainstalowany windows Vista

Po prostu niektóre napędy “nie lubią” się z niektórymi płytami . Pewnie w tym leży problem . Czy problem występuje tylko przy płytach danej firmy czy przy obojętnie jakich?

Przy płytach cd różnych firm.Odtwarz te z gazet a nagrane na innym komputerze u mnie nie odtwarza.Płyty dvd natomiast odtwarza wszystkie.

a jaki masz model napędu

czasem tak jest że CD lipnych firm napędy nie odtwarzają

“stacja dysków” to raczej tyczyło się do dyskietek, teraz to napęd optyczny. :slight_smile:

Co do tematu, to raczej stawiałbym na usterkę napędu, ale jak chcesz się pobawić to można:

-podłączyć napęd u kolegi i zobaczyć czy u niego te same objawy (by wykluczyć błąd software’owy)

-zaktualizować firmware

-przeczyścić laser (może bez sensu, bo dvd czyta, ale tonący brzytwy się chwyta :stuck_out_tongue: )

Wypróbuj z innymi lepszymi płytkami, przeczyść laser, wymień firmware i tak, możliwe, że się posypał.

Masz chyba racje,ze się posypał.Ale z tego wniosek że producenci robią coraz większy szajs.Napęd ma 1 rok.

ale jaka to miała by być niby usterka jeżeli odtwarza z gazet czyli wytłoczone w specjalistycznej firmie a nagranych nie, zdaje mnie się że aktualizacja firmware mogła by pomóc

Hej,

Opis faktycznie wskazuje na uszkodzenie lasera - i właśnie w wielu przypadkach w nagrywarkach DVD najpierw nie są czytane nagrywane na kompie płyty CD, później płyty CD w ogóle. Dopiero na końcu siada odtwarzanie płyt DVD…

Z tej prostej przyczyny, że płyty tłoczone w firmach są wytłoczone “dokładniej”. Robiłem kiedyś w tym względzie test na powoli umierającym czytniku CD w sprzęcie audio - nie chciał czytać już większości płyt. :frowning: Miałem płytę oryginalną oraz jej dwie kopie na CD o jasnoniebieskim spodzie. Płyty te wypaliłem różną prędkością - 10x i 48x. I jakie rezultaty??

:arrow: oryginał - bez większych problemów,

:arrow: płyta wypalona 10x - początek płyty dobrze, przeskakiwanie do kolejnych utworów nieudane (laser się gubił), końcówka płyty odtwarzana z przeskokami,

:arrow: płyta wypalona 48x - brak rozpoznania - wieża “płatała”, że albo dysk nie jest sfinalizowany, albo w ogóle go nie ma…

Niestety podobne prawidłowości można obserwować i na komputerowych napędach optycznych… Zostaje więc jeden sposób - wybieranie takich firm, które na napędy optyczne dają przynajmniej 2 lata gwarancji… :slight_smile:

Pozdrawiam

Dimatheus

w takim razie powinien czytać płyty nagrane z prędkością nominalna 1x