Odtwarzanie płyt

Witam. Próbowałem otworzyć płyte dvd na moim komputerze ale się nie udało. Pokazana jest przy myszce na ekranie płyta, więc myśle, że ją czyta, ale zawartość się nie pokazuje. Sprawdzane na innych płytach i jest tak samo. Może coś pozmieniałem w kablach, jakieś złe podłączenie czy cos, bo kiedyś majsterkowałem, ale do końca nwm czy w tym tkwi problem. czy może to zależeć od tej zworki o ile to tak się pisze? Jakieś rady? :smiley: Pozdrawiam

Czy ty tylko czekasz aby okno z zawartością płyty samo się otworzyło? Możesz mieć po prostu nie ustawione auto otwieranie płyt i okno takie ci się nie pokaże

 Sprawdź w Mój Komputer czy po kliknięciu na ikonę CD (DVD)  otworzy się zawartość płyty. Jeżeli tej ikony brak lub jest martwa to rzeczywiście może jest coś nie tak z podłączeniem.

Po prostu nie otwiera się. I tak sprawdzałem czy pokazuje się płyta w mój komputer przed twoją wypowiedzią. Mógł by ktoś podpowiedzieć co może być nie tak ? Jak podłączyć aby działało ?

Skoro inne płyty również nie działają, a napęd jest podpięty prawidłowo to przeczyść soczewkę lasera.