Odtwarzcz mp3, pendrive- blue screen

Witam.

Jeśli trafiłem do złego działu to proszę o nie kasowanie, tylko przeniesienie do odpowiedniego działu.

Mam problem. Sformatowałem komputer, instalowałem sterowniki z płyty CD którą otrzymałem do płyty głównej itd. Chciałem podłączyć odtwarzacz mp3, który nie potrzebuje żadnych sterowników, jest wykrywany przez system jako dysk. Niestety po podłączeniu wyskakuje blue screen. Odinstalowałem sterowniki USB (Via 2.0) i jak podłączam mp3 ponownie to nie ma blue screena, ale nie wykrywa odtwarzacza. Ściągałem ze strony producenta płyty głównej jak najnowsze sterowniki do usb, niestety problem się ponawia. Mysz podłączona przez usb działa bez problemu. Google też nie bardzo pomaga :frowning: Sam zrobiłem co mogłem, ale problem jak widać mnie przerasta dlatego proszę o pomoc

Kod błędu blue screena: 0x000000007E, 0x0000005 0x79828e3, 0xF79827EC 0xF79824E8 - tylko nie jestem na 100% pewien jego poprawności

Mój komp:(stary parch, ale do Ecxela jest ok)

Pole	Wartość

Komputer	

System operacyjny	Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego	Dodatek Service Pack 3

DirectX	4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera	KOMPUTER

Nazwa użytkownika	User


Płyta główna	

Typ procesora	AMD Athlon XP, 1500 MHz (15 x 100)

Nazwa płyty głównej	MSI KT3 Ultra2 (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej	VIA VT8367 Apollo KT333

Pamięć fizyczna	768 MB (DDR SDRAM)

Typ BIOS'u	AMI (07/10/02)

Port komunikacyjny	Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny	Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny	Port drukarki ECP (LPT1)


Ekran	

Karta wideo	RADEON 9200 SERIES - Secondary (128 MB)

Karta wideo	RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Akcelerator 3D	ATI Radeon 9200 SE (RV280)


Multimedia	

Karta dźwiękowa	VIA AC'97 Enhanced Audio Controller


Magazyn	

Kontroler IDE	Kontroler VIA Bus Master IDE

Dysk fizyczny	IBM-DTLA-305020 (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Dysk fizyczny	Maxtor 4D060H3 (60 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych	Optiarc DVD RW AD-7170A

Status dysków SMART	OK


Partycje	

C: (NTFS)	19618 MB (15464 MB wolne)

D: (NTFS)	16002 MB (12650 MB wolne)

E: (NTFS)	20002 MB (8970 MB wolne)

F: (NTFS)	22614 MB (6660 MB wolne)

Rozmiar całkowity	76.4 GB (42.7 GB wolne)


Urządzenia wejściowe	

Klawiatura	Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz	Mysz zgodna z HID


Sieć	

Karta sieciowa	Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC (192.168.0.101)


Urządzenia zewnętrzne	

Kontroler USB1	VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1	VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1	VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB2	VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller

Urządzenie USB	Urządzenie USB interfejsu HID

System postawiłem na “nowym dysku” po całkowitym formatowaniu, sam to robiłem i na 100% nie było to szybkie formatowanie. Nie chcę się wymądrzać, ale może da się coś zrobić bez formata? Dopiero co wszystko zainstalowałem i średnio mi się uśmiecha robić to ponownie. Jakie macie podejrzenia co do przyczyny problemu? Co oznacza kod błędu z blue screen’a(google nic mi nie pomogło)? Format to ostateczność, ale jeśli faktycznie nie ma innego rozwiązania to zrobi się tego formata.

Cześć

Na początek odczytaj i przeanalizuj plik minidump

Witam i dzięki za zainteresowanie.

Zainstalowałem i ten program nic nie znalazł. Może dlatego, że na chwilę obecną jadę bez sterowników do USB, tzn tylko z tymi z Windowsa. Jeśli to konieczne to mogę zainstalować sterowniki i sprowokować bluescreena.

Cześć

Jeżeli bez instalacji sterowników wszystko jest w porządku to nie ma sensu sztucznie prowokować BSOD.

Nie tyle sztucznie, ile po prostu zainstaluje sterowniki podłącze mp3 i bluescreen sam wyskoczy. Chyba że to kompletnie mija się z celem.

Cześć

Jeżeli na systemowych sterownikach wszystko działa, w tym podłaczenie i wykrywanie odtwarzacza to zostaw tak jak jest.

No właśnie, że nie jest ok bo odtwarzacza nie wykrywa. Gdyby na systemowych sterach było wszystko ok to bym wam głowy nie zawracał :wink: Na chwilę obecną na systemowych nie wykrywa, a na tych z płyty czy z neta jest bluescreen.

Cześć

Czy instalowałeś sterowniki do chpisetu ze strony producenta płyty głównej?

Znalazłem jeszcze taki temat:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 … ml#9599389

Płyta taka sama jak u ciebie i problem z wykrywaniem odtwarzacza mp3.

W pierwszej kolejności próbowałem przez aplikację producenta MSI Live Update, ale po restarcie kompa nie było reakcji tj znów chciał robić to samo pobrać i instalować. Więc pobrałem ręcznie sterowniki do USB i również był bluescreen. Sterowników do chipsetu nie ruszałem. Pobrać najnowsze i zainstalować??

Cześć

Tak pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu oznaczone jako VIA Chipset 4in1 Drivers, to chyba twoja płyta:

http://pl.msi.com/product/mb/KT3-Ultra2 … os=XP%2032

Tak to moja płyta. Zabieram się do dzieła, jak skończę napiszę jaki efekt.

Cześć

W takim razie czekam na informację czy problem się rozwiąże.

Niestety nie działa, ale teraz manager urządzeń widzi odtwarzacz tak: 4e22eb0a680f060bm.jpg

Edit: :slight_smile: Wszystko gra :slight_smile: Wielkie dzięki stary :slight_smile: Można tu postawić piwo lub dać dziękuję?

Cześć

Najważniejsze że wszystko jest w porządku.

Robienie formata to ostateczność, a robienie go na początku to jakby złożyć broń przed podjęciem walki :wink:

Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam. :slight_smile: