Odtworzenie filmu Blu ray na komie...?

Czy jestem stanie odtworzyć film blu ray na stacjonarnym PC ?

moja konfiguracja to: athlon 64 3800+, 2 gb ddr, gf 6600GT 128

Najprawdopodobniej powinien chodzić płynnie.

Chociaż grafika posiada pierwszą wersje pure video HD, także mogą być problemy.

Kup sobie jakąś grafe jak nie jest potrzebna do gier to radeon hd4350 wystarczy.

Jeżeli grasz to polecam hd4770/4850.

Bez dobrego dwurdzeniowca trudno płynnie odtwarzać pliki H.264 w rozdzielczości 1920x1080 (a w takiej rozdzielczości są filmy na płytach BD). Kodek jest wymagający, aczkolwiek oferuje znacznie lepszą jakość niż DivX, Xvid czy MPEG-2. Co do kart graficznych - liczy się czy obsługują sprzętową akcelerację H.264. (GeForce 6600 GT ma coś takiego, natomiast X800 już nie -szybkość w grach nie ma tutaj nic do rzeczy).

Taka jest prawda. Za 2 lata, gdy standard się upowszechni, takie wymagania sprzętowe nie będą robiły już na nikim żadnego wrażenia i wystarczy procek z dolnej półki i karta zintegrowana na płycie (np. już dzisiaj najnowsze zintegrowane układy graficzne w chipsetach Intel G965 oferują akcelerację H.264 z HDMI/HDCP).

Reasumując : bebechy może i wystarczą ,ale co z monitorem o odpowiedniej rozdzielczości? , co z napędem obsługującym filmy Blue Ray? Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. :x :x :lol:

hehe monitor mam lcd 19" samsung 953BW…

Twoja rozdzielczość monitora to max. : 1440x900 , więc …po zawodach… :lol: :x :stuck_out_tongue: