Odtworzenie kodu źródłowego z pliku exe

Witam, bardzo chciałbym nauczyć się deasemblować pliki wykonywalne exe. Nie tak dawno temu pobrałem sobie z internetu program IDA PRO 5.0 i na jego podstawie

planuję wydobyć kod z jednej z aplikacji. Co powinienem zrobić, czym się kierować, żeby móc dojść do tego właściwego kodu. Gdzie indziej polecano mi przeszkolenie

w inżynierii wstecznej. Ale zapewne chodzi właśnie o to, co pisałem wcześniej, czyli przetłumaczanie kodu wynikowego z powrotem na kod źródłowy w przeciwieństwie

do kompilacji. Ponieważ program jest w języku angielskim, to mogę mieć pewne utrudnienia w jego obsłudze. Jakie kroki muszę podejmować i jakie operacje wykonywać, żeby móc dojść do ostatecznego celu. Przydałby się tutaj jakiś dobry ekspert w tej dziedzinie. Albo jakaś instrukcja krok po kroku.

Na twoim miejscu darowałbym sobie, bo chodzi ci o dekompilację pliku.

To wyższa szkoła jazdy wymagająca wiedzy i odpowiednich programów.

Po pierwsze: musisz nauczyć się bardzo dobrze programować w C++. Po drugie: musisz się zaznajomić z ABI użytego kompilatora. Po trzecie: musisz nauczyć się ASMa platformy docelowej. Po czwarte: musisz w praktyce wykorzystywać nabytą wiedzę przez jakiś czas (tak z rok do dziesięciu lat). Wtedy możesz zabrać się za inżynierię odwrotną.