Odwieczne pytanie. AMD vs. INTEL

Prosze nie bic itd.

Co czytam to jeden gada AMD drugi INTEL, trzeci wtraci sie i zasmieje “AM2 i DDR2 800Mhz” itd itd.

oto pierwszy zestaw jaki mam w planach:

AMD Athlon 64 X2 4400+ BOX (AM2) 0.065u 65W Brisbane

Asus M2N-E, nForce 570 Ultra, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, ATX

DDR2 2048MB 800MHz Geil (2x 1024MB, CL4)

GeForce 7300GT Palit Sonic 128MB, DDR3

i drugi rozniacy sie plyta i prockiem

Intel Core2 Duo E4300 1.80 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 2MB, 64-bit)

Asus P5N-E SLI nForce650SLI, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

DDR2 2048MB 800MHz Geil (2x 1024MB, CL4)

GeForce 7300GT Palit Sonic 128MB, DDR3

Grafa ~ 300,-

komplet plyta i procek ~ 800,-

Podpowie mi ktos?? Jeszcze 3 lata temu sie tym interesowalem ale teraz czarna dziura, nawet testy na necie mi nie pomagaja.

Ja chociaż mam od zawsze AMD jeszcze nigdy nie miałem intela to teraz zaczołem być zwolennikiem intela bo twierdze że amd zbankrutuje, to co oni wymyślają to zawsze jest nie wypał od czasu C2D

Ja Ci proponuje takie zestaw

C2D E4300 lub Pentium E2160

Abit AB9 lbu MSI P6N SLI-FI

2GB A-Data 800Mhz

6800GT za 250zł z allegro jest lepsza od 7300GT Galaxy (widze że nie potrzebujesz dobrej grafy)

i Amacrox AX450-PNF

Nie dość że nie brak ALTU ś,ć,ż to jeszcze odwieczne głupie pytanie Intel czy AMD.

Testów w internecie dostatek, egielda.com.pl, pclab.pl itp serwisy.

To nie jest zestaw, brak zasilacz i paru innych.

Core 2 Duo jest lepszy, płyta do zmianyna AB9, ram Corsair/A-Data.

Core 2 Duo 4300

Abit AB9

2 GB RAM A-Data/Corsair

Amacrox AX450-PNF

a grafa to może jakiś radeonik

Jakos X lat temu przez IRC`a przyzwyczailem sie pisac bez polskich znakow i tak mi niestety zostalo (denerwuje mnie ten koslawy alt)

Reszta akurat nie jest wazna.

Ja tez nigdy nie mialem Intela i zawsze wybieralem AMD i teraz sie tak migam. Niby C2D lepszy ale w testach obydwa wypadaja podobnie nieraz z lepsza przewaga na AMD.

3600+ Birsbane kręci się dobrze praktycznie każdy robi 2,7 na normalnym napięciu.

Jeśli AMD zbankrutuje to będzie kiepski MONOPOL, z celofańca nieźle zapłacisz, przynajmniej AMD niggy nie wypuściło i trzymało przez tyle lat badziewnej i energochłonnej tech. Architektura A64 powstała w 2003 do dziś jest wydajna, gdyby nie c2d na 100% intel wypuścił by P4 5 GHz 10mb L2, 400W :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 22:43

Jak uważasz…

znaki w reg forum jest punkt o pisowni

zasilacz jest bardzo ważny.

a jaki masz?

Zasilacz to bardzo ważna rzecz :stuck_out_tongue:

Skoro tak bardzo jestes ciekawy:

Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadły)

Zasilacz jakis 400W (nie mam zamiaru wydawac 200-300 na jakas firmowke :roll: )

Dzwiek zintegrowany 8 ch mi wystarczy

Sieciowka zintegrowana

i Wsio :wink:

Do takiego kompa “jakiś tam zasilacz” ??

Tylko potem się nie bądź zaskoczony dymem z budy, utratą danych i wydawaniem 2 tyś na nowe podzespoły, dobre psu amacrox ax 450 160 zł

:o :x głupio piszesz komp długo nie będzie chodził

No nie wiem o co wam chodzi z zasilaczem.

Na obecnym kompie jade na Tracerze 350W i wsio ok. Poprzedni kilka lat temu mialem zwyklego Codegena 300W i tez nie marudzil.

Niby teraz zwykla 400W nie wystaczy?? Powiedzcie mi dlaczego.

Moze i wystarczy ale jak bedzie kijowy zasilacz to komp moze byc niestabilny i np jak będziesz chciał podkręcać na dziadowskim zasilaczu to za bardzo nie pokrecisz bo nie będzie wyrabiał, ja na Twoim miejscu zebym mógł spokojnie spać kupiłbym amacroxa 450w to moja dobra rada ale zrobisz jak zechcesz , Pozdrawiam :slight_smile:

Bo aktualnie podzespoły są dużo bardziej czułe na wszelkie wachania napięcia i skoki. Wystarczy?

Podkrecac nie mam zamiaru, nigdy mnie to jakos nie krecilo :stuck_out_tongue:

I mysle ze za bardzo schodzimy z tematu. Wciaz nie wiem co wybrac.

moim zdaniem tylko AMD-płyta gigabayte,ram tylko kingston,nie jakieś inne paści które tylko w z pozoru są dobre ,grafa z tego co widze Geforce 7600 GT-256MB-lepsza nawet od 8500

Przecież dobre napięcia to podstawa. Co z tego że komp będzie super hiper jak będzie się wieszał i chodził niestabilnie. To tak jak by do szybkiego samochodu nalac beznadziejnej benzyny którą będzie się dławił. Nie musisz zaraz kupowac za 500zł ale taki Amacrox jak koledzy radzą był by mile widziany. :wink:

Co to za herezje :roll: Gigabyte nie są za dobre, kingstony dawały rade parę lat temu.

Moim zdaniem to tylko C2D + Abit AB9 lub MSI P6N SLI-FI + A-Data, Corsair, G-Skill lub OCZ

Widzę ze ,wiara’’ ładnie sobie nabija posty nie mając nic do powiedzenia ach co ja tam wiem