Odwracanie pirackiego win 10

Witam, otóż znajomy polecił mi aktywacje windows za pomocą (pirackich komend):
slmgr /ipk (klucz)
slmgr /skms kms8.msguides.com
slmgr /ato

Na komputerze posiadam dane o których kradzież się obawiam i chciałem jednak zmienić licencje na legalną. Czy te komendy udostępniły dostęp do mojego komputera jakiemuś serwerowi? Poczytałem trochę na ten temat i chciałem odwrócić sytuacje używając:
slmgr /skms [nazwa mojego pc]
slmgr /upk

Czy po takim działaniu mogę bezpiecznie użyć legalnego klucza? Z góry dziękuje za odpowiedź

Ja osobiście postawiłbym system od nowa obraz można pobrać ze stron Microsoftu

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Tworzysz za pomocą narzędzia od MS

1 polubienie

Pytanie czy tylko na pirackiej licencji Windowsa się skończyło czy nie masz tam mnóstwa innych perełek.

Ogólnie klucz możesz normalnie nadpisać używając innego o ile jest to klucz do tej samej wersji systemu.

Jeśli masz kompa zafajdany nie legalnym oprogramowaniem wraz z systemem lepiej zrobić po prostu format i postawić legalnie system korzystając z oryginalnego obrazu systemu z kluczem.

Następnie jak przystało na człowieka XXI wieku zrobić kopie zapasową systemu m.in za pomocą
Macrium Reflect Free albo Paragon na jakiś zewnętrzny nośnik

https://paragon-software.pl/bezplatne/br-free#technology

Nowy PC, to wychodzi format. Szkoda bo trochę czasu zmarnowałem na pobieranie aplikacji ale lepiej tak niż ryzykować

Ogólnie komp bardzo rzadko kiedy psuje się od wirusów
Najważniejsze w jego zadaniu jest wykraść twoje dane lub je zniszczyć i zdestabilizować prace systemu przy tym, opcjonalnie potrzymać jako tako prace na kompie w sieci zombie - czyli używa twojego kompa do rozsyłania syfu dalej.

Tutaj zwykle wystarczy przywrócić kompa do stanu poprzedniego z przed infekcji o ile się zrobiło kopie czyli w dzisiejszych czaszach jest totalna ignorancja i lenistwo w wykonywaniu kopi dlatego takie wirusy jak ransomware robią taki spory płacz wśród firm i nie tylko.

Jak masz jakieś ważne dane to przekopiuj sobie na pendrive czy inny nośnik przed formatem.

2 polubienia

Nie. Kradzież przedawnia się po 10 latach, więc uważaj kto puka o 6 rano. :slight_smile:

Kradzież jest powyżej 500 PLN, poniżej to tylko wykroczenie. Nikt nie zapuka :wink:

W10 w MS 622 zł. :wink:

Ja o tym mówię pół żartem, pół serio, ale zajecie sprzętu/narzędzia pracy, to katastrofa sama w sobie, o konsekwencjach nie wspominając.

I tu się mylisz, przeczytaj ustawę o prawie autorskim. Samo posiadanie (nawet nie używanie) programów komputerowych to przestępstwo (bez względu na wartość).

Ok zrobiłem formata systemu z usb ale windows zamiast pokazywać że klucz jest nieaktywny wyświetla na żółto informacje że nie można połączyć się z serwerem organizacji. To dobrze czy jednak źle zrobiłem format

nieważne, zresetowałem rejestr i aktywowałem klucz

Gorzej jak klucz trafił do złodziejów i po pół roku np. MS da bana na wszystkie kopie z nim z “czarnego rynku” włącznie z oryginalną twoją.

Znam przypadek właśnie z posiadaniem pirackiego softu. Klient chomikował soft za kilkaset tysięcy a nie używał. Dostał jakąś karę za piraci system plus 5 koła kary i coś w zawiasach bo i tak by się nie wypłacił do końca życia. Nie handlował softem tylko go miał dla własnych celów, większości i tak nigdy nie zainstalował. Gdyby to była firma kara byłaby trochę inna.

jakby tak każdego kowalskiego łapali za każdego pirata to 3/4 polaków z więzienia by nie wyszło taka prawda. Poza tym już z tym nic wspólnego nie mam :slight_smile:

Zgadza się. Z resztą, ponad 20 lat temu jako student miałem więcej pirackiego softu i gier niż włosów na głowie :-), dziś wszystko mam legal, masa gier, które nigdy nie były ograne. Takie życie :slight_smile:

No ale co się mogło wydarzyć po skorzystaniu z innego KMSa na Windowsie?

Teoretycznie nic ale Ciekawe jeszcze jaki obraz instalacyjny :slight_smile: świeży aktualny obraz :slight_smile: