"Odzanaczanie" się typów plików multimedialnych

Witam, mam problem ze zmianą typów plików odtwarzanych rzez AIMP2 wersja v2.60, build 525 - otóż mam Windows 7 i jak wybieram w “Powiązaniach” “Skojarz wszystkie” to po ponownym wejściu na tą “Powiązania” tylko niektóre rozszerzenia plików są zaznaczone, tak jakbym ich w ogóle nie zaznaczał. Mam jeszcze KMPlayer (ale on ma oznaczone, że ma odtwarzać tylko wideo - ale tutaj błąd też się powtarza bo nie wszystkie typy plików wideo są zaznaczone chociaż wcześniej je zaznaczałem - do .rmvb używam VLC Media Player’a i myślę że to prze niego w wymienionych programach “odznaczają” się typy plików, czy jest więc jakaś możliwość żeby w VLC ustawić typy plików? - Ponieważ nie mogłem znaleźć takiej opcji :frowning:

KMPlayer też odtwarza pliki .rmvb więc po co ci kolejny program? A skojarzyć zawsze możesz poprzez Mój komputer\Narzędzia\Opcje folderów\Typy plików i tam rozszerzenie przypisujesz do programu :slight_smile:

W VLC skojarzenia plików można ustawić niestety tylko podczas instalacji programu.Co do AIMP2 i KMPlayer spróbuj je uruchomić ‘‘jako administrator’’ i dopiero wtedy ustawić skojarzenia z plikami.

A jak dajesz “skojarz wszystkie pliki” to później klikasz na “zastosuj” ???

I jeszcze spróbuj uruchomić program jako administrator.

W KMPlayer jak uruchomię jako administrator to wszystkie formaty wideo jakie odtwarza są zaznaczone, niemniej jak uruchomię normalnie to już nie, a w AIMP to bez różnicy bo i tak się odznaczają.

KMPlayer standardowo nie odtwarza .rmvb - trzeba instalować kodeki a ja chce się bez nich obejść.

KMPlayer odtwarza .rmvb, trzeba tylko po instalacji wybrać konfigurowanie ręczne i pod koniec instalacji, gdy pyta jakie formaty ma odtwarzać odhaczyć rmvb gdyż przy konfiguracji domyślnej nie będzie ich odtwarzał. A kodeki ma wewnętrzne w programie i nic nie instaluje w systemie :slight_smile:

Tak szkoda, że ponownie go zainstalowałem - dałem tym razem real media - i nic tylko dźwięk leci…