Odzykiwanie danych(po formacie)

Witam!

Któregoś pięknego dnia wróciłem do domu gdzie po włączeniu zastałem czystego windowsa(viste). Mój młodszy brat tłumacz potem że włączył mu się program “recover” a on klikał tylko dalej. jako że wiem iż istnieją programy do przywracania danych ścignąłem 3 (recover my files, Stellar Phoenix FAT & NTFS, i jeszcze jakiś którego nazwy nie pamietam). Jednak po przeskanowaniu partycji c: żaden z nich nie wykrył danych które posiadałem przed tym wypadkiem tylko pokazywał te ktore posiadałem obecnie na dysku a co gorsze skanowanie partycji c: zajmowało im po kilka godzin.

Ja chciałbym przywrócić tylko dane z folderu użytkownicy(users) ponieważ miałęm tam ważne dokumenty oraz zdjęcia i filmy z wakacji.

Bardzo prosze o pomoc!

Po formacie już nic nie zrobisz :frowning:

Gdy formatujesz dysk “kosz systemowy” też zostaje opróżniony.

A nie miałeś kopii zapasowych?? Może przywracanie pomoże??

Wypróbuj program Easy Recovery, jeśli rozmiar partycji z danymi, które chcesz odzyskać się nie zmienił skorzystaj z opcji “formated…” ewentualnie “RAW”. Operacja jest czasochłonna, zależy od wielkości dysku, ale to jeden z niewielu programów, które potrafią coś odzyskać.

Przeskanuj demówką Active@ -> Scan -> Advance. Jeśli nic nie znajdzie to raczej nic już nie odzyskasz. Najlepiej byłoby zainstalować na inny komputerze i podpiąć dysk ale możesz także zainstalować na innym kompie i przerzucić na pendrive plik -> C:\Program Files\Active Data Recovery Software\Active UNDELETE\UndeleteDEMO i odpalić z pamieci przenośnej. Możesz spróbować też PC Inspector File Recovery ale prawdopodobnie wersja ta nie jest kompatybilna z systemem Vista.

easy recover obsługuje viste?

Nie