Odzysk danych po formacie - czym? (pod DOS lub Unix/Linux)

Czy mozecie polecić jakiś program, ktory umożliwi przeszukanie dysku (HDD, USB) po formacie i działający w środowisku DOS lub Unix? Spośrod całej palety tego typu programów, które testowalem jedynym, ktory wykrył i umożliwł odzysk plików po dokonaniu formatu jest windowsowa Recuva. Działający w wierszu poleceń TestDisk niestety nie dał rady.

Kiedy to było?

 

Jak jeszcze nie dawno to powinno się dać , ale pewności nigdy nie ma sprawdź dokładnie ten temat tam jest dokładnie opisane co robić.

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych%20z%20dysku%20po%20formacie.html

Testowalem różne aplikacje do odzysku danych. TestDisk wykrył partycję pendrive jako None. Po wybraniu opcji Search stwierdził, że nie ma żadnych plikow do wylistowania. Recuva natomiast potrafiła wyświetlić pliki na sformatowanym urządzeniu - zarowne te ktore da się odzyskać oraz te, ktorych nie da się.Czy moze w przypadku TestDisk trzea uzyć dodatkowej opcji?

A próbowałeś photorec?

Chcialem, ale za każdym razem jak chcę to pobrać to kieruje mnie na stronę TestDisk.

powinien być w repo każdej dystrybucji i photorec jest częścią pakietu testdisk ;p.

Acha. Ale czy testdisk ma w ogóle możliwość wykrycia plików po formacie czy może ja robię coś nie tak.

To zależy, testdisk daje rady jeśli dane zostały usunięte z partycji lub jeśli zostały usunięty MBR - jeśli partycja sformatowana już nie, ale ogólnie to photorec radzi sobie dużo lepiej - ten program odzyska wszystko co się da - wadą jego jest to że nie odzyskuje nazw plików i struktury katalogów - trzeba później rozdzielić zbędne dane od tych które potrzebujemy.

No dobra, to jak z poziomu TestDisk wejść na PhotoRec. Gdy odpalam TestDisk odpala mi się…TestDisk.

Normalnie? Po instalacji testdisk wpisujesz w terminalu photorec /dev/sdxX

Przetestowałem. Coś tam wykrył, ale nie udało mu się odzyskać tylu plików co inne programy.