Odzyskac dokumenty/pliki SAM i SYSTEM

Witam

mam zainstalowane 2 windowsy . na jednym z ktorego korzystam sciagnal sie jakis wirus i zmienil mi haslo do jedynego konta administracyjnego i nie moge teraz wejsc (juz kiedys tak mialem)

ale jest jeszcze drugi windows (oba xp) na ktory moge wejsc ale tutaj zupelnie nic nie ma i chce korzystac z tamtego

i teraz pytanie-czy moge przez 2go windowsa zresetowac lub zmienic haslo na tamtym windowsie?bo niechce istalowac na nowo windy

najwazniejsze jak odzyskac pliki z pulpitu i dokumentow ale dobrze by bylo jakby dalo by sie naprawic system

spróbuj zrobić tak:

http://forum.pcformat.pl/thread-3412-po … l#pid32657

probowalem wg. tego sposobu:

W systemie operacyjnym Windows, hasła przechowywane są w pliku SAM. Znajdują się one w folderze Windows/System32/Config i Windows/Repair. Nie można ich skopiować ani edytować, gdy system jest uruchomiony. Są programy do łamania plików SAM i “wyciągania” hasła.

dzieki “saminside” ale troche sie pospieszylem nie znajac obslugi programu i narobilem na ****a, minowicie zwalilem kompletnie te 4 pliki i bez nich teraz tamten system sie nie uruchamia.

jak je teraz naprawic/odzyskac bo i tak wywale je bo zbedne w takim stanie.

Mozna wziasc je z innego kompa?

chodzi mi o SAM i system z folderu Windows/System32/Config i te same z folderu Windows/Repair bo sa wszystkie potrzebne.

Ma ktos teraz jakis pomysl?

PS.nie zainstaluje na nowo windowsa bo chce miec wszystko z pulpitu i dokumentow.

PS2:pisze zeby za pomoca konsoli odzyskiwania sprobowac wgrac te pliki (plytka windows,potem “r” itd) ale chyba nie ma zadnej komendy na odzyskiwanie plikow.

PS3:prosze pomozcie bo na tym systemie nie mam nawet dzwieku i juz ****icy dostaje

a musze miec te dokumenty i wszystko z pulpitu.

w documents&settings wyskakuje brak dostepu @-(

zastosuj jeszcze tą poradę:

http://support.microsoft.com/default.as … l%3B321305

ale teraz to wogule mi system nie dziala.

jest jakas mozliwosc naprawy plikow systemowych ew.reinstalki windowsa bez utraty plikow z pulpitu i dokumentow?

Albo sposob na wejscie do “documents@settings” tamtego systemu?

Bo jak zostaly usuniete pliki odpowiadajace kontom windows to i chyba naprawa tu nic nie pomoze czyz nie tak?

Spróbuj użyć czegoś co uruchamia się w RAM. Może to być np. WinPE + totalcmd, Paragon bootcd lub jakaś dystrybucja Linux Livecd.

mzoesz troche jasniej? co w ten sposob uzyskam?

pobierz przykładowo Ubuntu i wypal na płytkę, wsadź ja do napędu, zresetuj kompa ustaw bootowanie na pierwszym miejscu z CD/DVD i odpal system linux i sobie przekopiuj ważne dane

na linuxie bede mial dostep do tych wszystkich plikow z documents&settings? :slight_smile:

Raczej tak.