Odzyskac pliki systemowe

Witam. Dzisiaj chciałem sformatować laptopa i chyba cos poszło nie tak. Wsadziłem płytkę i zacząłem formatować gdy wszystko dobiegło konca system sie załaczył format sie udał ale mam problem straciłem wszystkie pliki systemowe i teraz nie wiem jak je odzyskac… Miałem zrobic kopie zapasową ale nie zrobiłem. WIem głupi przypadek ale co poradzić na to? jak odzyskac sformatowane pliki? Pomocy

Napisz jeszcze raz spokojnie o co ci chodzi. Bo z twojej wypowiedzi wionie masłem maślanym.

No to jak mógł ci się “system załączyć”, jak piszesz?

Chciałem sformatowac laptopa i bezposrednio włożyłem plyte z systemem, czyli po prostu formatowałem laptopa jak normalnego stacjonarnego. Nie ma juz fabrycznego oprogramowania jak powinnien byc, Powinnienem miec na dysku fabryczna partycje Samsung_Recovery a tego nie posiadam mam tylko 2 puste dyski gdzie na jednym jest zainstalowany normalny system… co mam zrobic aby odzyskac dawne pliki czyli fabryczne

Dodane 02.03.2013 (So) 16:00

Po prostu przeinstalowałem system własnym nośnikiem i chciałbym odzyskac fabryczne oprogramowanie

Jak chcesz mieć pliki fabryczne to dzwoń do Samsunga ale płytkę ci przyslą ale za nie za darmo ino będziesz musiał zapłacić. Nie rozumiem po co ci kiedy masz już płytkę z systemem Formatuje się dysk hdd a nie laptopa :lol:

Skoro przeinstalowałeś system, i sformatowałeś dyski to już tych danych nie odzyskasz, przynajmniej w szybki, prosty i domowy sposób. Jeśli system, który zainstalowałeś, to ten sam, który był na laptopie i jest on oryginalny, to też nie ma się co za bardzo martwić. Po prostu aktywuj go kluczem z laptopa i powinno być git. Zyskasz nawet w ten sposób, bo będziesz miał czysty i niezaśmiecony crapware’m system. Po zainstalowaniu wszystkiego co potrzebne sam możesz zrobić sobie obraz partycji systemowej za pomocą na przykład Redo Backup.