Odzyskam notatnik?

(Fruk6) #1

Witam. Otóż mam takie pytanie, gdyż jak wyczytałem, jest możliwe odzyskać dane ze sformatowanego dysku (Windows XP) Z tym że mi chodzi o zawartość ok. 30 plików z notatnika, które przed sformatowaniem wyfrunęły z zawirusowanego dysku, tj. Porobiły sie kwadraty zamiast tekstu. Czy jest szansa że to odzyskam? Jeżeli tak to jakiego programu do tego użyć?

(rgabrysiak) #2

Próbować odzyskać pliki owszem możesz, choć jeżeli przed reinstalacją systemu były one już uszkodzone to w zasadzie nie ma czego i po co odzyskiwać. W kwestii programów wybierz coś dla siebie: Odzyskiwanie danych tylko nie instaluj ich na dysku z którego zamierzasz odzyskiwać dane lecz podłącz ten dysk do innego komputera.

(wesoly82) #3

Ja używałem kiedyś Recover My Files, sporo plików nawet z usuniętej partycji odzyskał.

(Informantyk) #4

DiskDigger

(Fruk6) #5

OK. Dzięki za odpowiedzi. rgabrysiak w sensie, że podłączyć ten dysk do innego komputera i dopiero odzyskiwać tak? Informatyk jak rozumiem do DiskDiggera należy też podłączyć go do innego kompa?

(rgabrysiak) #6

Tak, w ten sposób unikniesz kolejnego nadpisywania danych co utrudnia ich odzyskanie.

(Fruk6) #7

aha. ok, a jak akurat nie mam takiej możliwości. Jakbym spróbował  normalnie na swoim i mi ich nie odzyska, to mogę potem to powtórzyć tę czynność tak jak piszesz na innym kompie i mi je znajdzie? Czy wstrzymać sie?

(rgabrysiak) #8

Im bardziej nadpiszesz dane na dysku z którego zamierzasz coś odzyskasz tym mniejsze prawdopodobieństwo ich odzyskania.

(Fruk6) #9

Dzięki Wielkie

(Rymon) #10

Jest do tego masa programów, ale nie zawsze działają one skutecznie. Można próbować poprzez firmę, która zajmuje się odzyskiem danych - tak jest najbezpieczniej.

(Fruk6) #11

Rymon a orientujesz się ile kosztuje taka usługa? U mnie w mieście pewnie nie ma takich firmy, chyba że odzyskują też w normalnym serwisie?

Mam jeszcze pytanie apropo czasu. Czy odgrywa on bardzo dużą role?  (Minęło już sporo od formata, a do kompa będę mógł sie dorwać dopiero za 2 tyg) Jeżeli tak, to co robić, żeby nie nadpisywać tego dysku? Nie zapisywać nic na nim tak?

(rgabrysiak) #12

Cena profesjonalnego odzyskiwania danych może “lekko” zaskoczyć i nie wiem czy w tym przypadku warto płacić za taką usługę.

Jeżeli cały czas korzystasz dysku z którego chcesz odzyskać dane to coraz bardziej je nadpisujesz, a tym samym szansa ich odzyskania coraz bardziej maleje.