Odzyskane po formacie dane są uszkodzone

Witam, w wyniku nieumyślnego formatowania straciłem wszystkie dane z komputera. Po jakimś czasie (zrobiłem już reinstalacje windows ,zainstalowałem wszystkie sterowniki i zużyłem jakieś 25 GB miejsca na twardym dysku) zorientowałem się ,że mogę odzyskać stracone dane. Znalazłem skasowane partycje za pomocą easus data recover ,ale problem w tym ,że pliki ,które jak na razie odzyskałem były uszkodzone, Na przykład jak chciałem wrzucić places.sqlite (wyświetlało się ,że na starym dysku jest jakieś 10 tych plików, wszystkie 20.4 mb ,wybrałem ten ,gdzie ostatnia modyfikacja była zaraz przed formatem) ze starego dysku do folderu z firefoxem ,ale jak uruchomiłem firefoxa to automatycznie powstała nowa historia ,a stara zmieniła rozszerzenie na sqlite.corrupetd. Czy da się naprawić ten ,albo inne pliki? Bardzo mi na tym zależy.

Hej,

Niestety może być problem tym bardziej, że sam napisałeś, że dane odzyskiwałeś dopiero po jakimś czasie, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że poszczególne sektory zostały nadpisane i stąd niekompletność danych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli ,że nie da się jakoś naprawić tych danych? :frowning:

P.s. zapomniałem jeszcze wspomnieć ,że jak na razie zapisałem tylko kilka plików na tym samym dysku. Czy zapisanie całej partycji na innym dysku fizycznym mogłoby być bardziej efektywne?

Hej,

Generalnie tak - ale tylko w przypadku tych danych, które nie zostały jeszcze nadpisane - inaczej mówiąc nie będzie postępu w dalszej destrukcji danych, natomiast to, co jest już uszkodzone, w cudowny sposób odzyskane czy naprawione niestety nie będzie. Ogólnie dane zawsze powinniśmy odzyskiwać na inną partycję.

Pozdrawiam,

Dimatheus