Odzyskanie danych domeny

(Barthezz) #1

Witam.

Niecały rok temu wykupiłem domenę internetową. Zaraz po wykupieniu przestałem się nią interesować. Zapomniałem danych a nawet firmy w jakiej tą domenę wykupiłem.

Teraz chciałbym z niej skorzystać lecz nie mając danych do przekierowania DNSów wiele nie zrobię. Jak mogę odzyskać dane nie wiedząc nic po za nazwą domeny?

P.S. Wiem, że firma u której mam domenę przed upływem roku przypomni mi o sobie ale chciałbym użyć domeny wcześniej.

(Kutar 0) #2

Jeśli to domena .pl to możesz sprawdzić tutaj: http://dns.pl/cgi-bin/whois.pl

Na pewno będzie informacja gdzie domena była rejestrowana.

(Barthezz) #3

wklepałem nazwę domeny na podaną stronę i otrzymałem coś takiego:

REGISTRAR:

Consulting Service

ul. Domaniewska 35A lok.1B

02-672 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 8538888

domeny@ConsultingService.pl

Znalazłem na necie że firma ta prowadzi rejestrację domen pod adresem: rejestracjadomen.pl

Odzyskałem tam hasło bo konto tam mam ale najwyraźniej domena nie jest tam wykupiona ponieważ w panelu nie posiadam żadnych domen.

Proszę o dalsze wskazówki.

(Kutar 0) #4

Prawdopodobnie straciła ważność, bo nie zapłaciłeś za jej przedłużenie.

(Barthezz) #5

Wykupiłem ją na początku roku wiec jeszcze nie straciła ważności

(Kutar 0) #6

Proponowałbym skontaktować się z obsługą firmy.

(Irekxara) #7

...sie mi wydaje gdyby straciła waznosc to informacja byla by inna :slight_smile: ze domena nie jest "zarejestrowana" ___Brak informacji o domenie xxxxxx.pl w bazie Registry NASK. dane aktualne z dnia: 2008.06.11)______

kolega wpisal poprawne dane domeny ??

(Kutar 0) #8

Być może, ale niekoniecznie, providerzy starają się dawać pewien margines czasowy po wygaśnięciu domeny.

(Atsuki) #9

po pierwsze.. watpie abys rejestrowal domene w Consulting Service.. np swoja domene krecio.pl rejestrowalem w cal.pl i z ich panelu obsluguje domene za jako rejestrujacy jest Consulting Serivce.

Jezeli nic nie robiles z ta domena po wykupieniu domyslnie pewnie jest zaparkowana na dnsach firmy w ktorej domene kupiles.

(troiP) #10

ale przecież Nask robi tak że jeśli domena nie generuje żadnego ruchu ani nic na niej nie ma to bierze domenę dodaje jako wolna, i jeśli się ktoś po nią zgłosi nie będzie miał problemów żeby ja dostać. tak ma w regulaminie chyba nazwa. jeśli domena nie generuje ruchu i nic się na niej nie dzieje to ktoś się zgłosi dostanie ją bez żadnego problemu

(Irekxara) #11

troiP , z tego co napisales to zrozumiałem ze :

jeśli wykupie sobie domene np. w nazwie i przez pewien okres czasu nie będę jej używał to ja strace :roll: ... raczej nie bo jesli wykupisz domene na rok to jest ona "twoja" przez rok :wink: troszke cos pogmatwałeś w temacie....

dokładnie :slight_smile:

(Maareekk) #12

zapewne wykupiłeś domenę w firmie, która jest partnerem Consulting Servis, a nie bezpośrednim partnerem NASK. Dlatego też nie masz żadnych domen w ich panelu.

(Adamjestfajny) #13

A tak na marginesie już, jak wygląda zakup domen u firm nie będących partnerami nasku? Czy oni wtedy rejestrują je na swoje dane zamiast na moje? Wiem, że bezpieczniej rejestrować u bezpośrednich partnerów, ale czy jakieś poważniejsze zagrożenia o ktorych ktoś wie mogą być u takich firm nie mających partnerstwa?

(Atsuki) #14

firmy ktore nie sa partnerami nasku sa partnerami firm ktore takimi partnerami sa :P. A co do tego na jakie dane sa rejestrowane domeny.. - czytaj regulamin. Jak nie na twoje.. to omijac szerokim łukiem. Przewaznie.. zeby pewnie nie pisac zawsze, domena jest rejestrowana na Ciebie jako jej wlasciciela - IMO. Ale czytac regulamin trzeba.. szczegolnie jak np kupujesz hosting z domena etc etc, moze sie okazac w tedy ze ta domena jest nie koniecznie na Ciebie.. itd etc.

(Maareekk) #15

Dlatego bezpieczniej rejestrowac domeny u bezposrednich partnerów NASKu.

(Adamjestfajny) #16

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam:)