Odzyskanie danych z dysków przez spalenie się zasilacza

Witam,

Spotkało mnie to nieszczęscie że straciłem oba dyski (20 GB i 15 GB) przez spalenie się zasilacza. Oddałem dyski do odzyskania danych do firmy informatycznej. Stwierdzili wstępnie że jak poszła tylko elektronika to odzyskam dane, jak coś więcej to już gorzej. Przy oddawaniu zostały dyski sprawdzone - oba nie włączały się, silniczki też nie pracowały, kompletna cisza.

Jaka jest szansa na odzyskanie 25 GB danych z oby dysków?. Jeśli faktycznie poszła elektronika to w jakiej cenie może być taka usługa?. Pytam bo pytałem ale nie są wstanie określić teraz kosztów - dopiero po zobaczeniu czy da się coś w ogóle zrobić, mają zadzwonić i podać mi koszty. Tylko ciekaw jestem jaka cena może mnie czekać za tą usługę i dlatego pytam.

zadzwoń do nich i spytaj o cene

Cene dopiero będe wiedział po tym czy w ogóle się da odzyskać dane. Tylko dla swojej wiadomości chciałem wiedzieć ile może to kosztować.

jest w wawie firma wypożyczająca elektroniki od dysków, ma ich sporo, w zależności od dostępu tych elektronik, cena może się wahać nawet do kilku tysięcy…

jeśli płyty w dyskach nie są połamane to odzyskasz wszystko tylko za jaką cenę :slight_smile:

I niestety firma nie odzyskała mi danych, nie dali rady. Stwierdzili że spalony jest scalak (układ scalony) i nie mają jak tego wymienić, przelutować ani co z tym zrobić.

Także że widzi mi się że nie odzyskam danych z dysku. Chyba że za ciężką kasę w firmie co tylko tym się zajmuje.

technik_elektro wiem znalazłem też takie firmy co wypożyczają elektronikę do dysków ale czy to warto się w to bawić jak się nie jest pewnym na 100% że to elektronika?. Chodź na to wszystko pokazuje.

Jest jeszcze jakiś sposób na odzyskanie danych z tego dysku?.