Odzyskanie danych z dysku C Windows Vista

Witam. Taka zainstaniała sytuacja: miałem laptop w pracy bez baterii. Nagle wyłączyli prąd. Po paru sekundach właczyli go spowrotem. Gdy już ponownie uruchamiał się system znów wyłaczyli prąd. Od tego momentu uruchamianie systemu zatrzymuje się na ładowaniu (czarne tło). Spodziewam się że raczej system nie odzyska sprawności dlatego podłaczyłem dysk z laptopa do PC i chciałem skopiować dane. Jednak nie mogę tego zrobić z danymi z moich dokumentów. Mam tam ważne dane. Są one chyba jakoś zabezpieczone? Co mogę z tym zrobić?

Tryb awaryjny też nie działa ? Ostatnia dobra znana konfiguracja ? Jeśli tak - to może instalacja naprawcza …

Ani ostatnia znana konfiguracja ani tryb awaryjny. Niestety nie mam płyty Visty. Chodzi mi głównie o odzyskanie tych danych.

Jeśli dysk / folder nie był szyfrowany, to nie powinieneś mieć problemu - no może za wyjątkiem konieczności przejęcia uprawnień.

ale przy próbie kopiowania wyskakuje błąd i nie wiem jak by to ominąć

Spróbuj ściągnąć dowolne Live CD linuxa i pod live cd nagrać te dane na pendriva. W gorszym wypadku przy spięciu doszło do uszkodzenia dysku twardego i zgodnie z prawem Murphy’ego bad sectory pojawiły się akurat na najważniejszych danych których już nigdy więcej nie odzyskasz.

Może się nieco rozwiniesz ?

Raczej nie nastąpiło uszkodzenie dysku. Po podłączeniu dysku pod PC skopiowałem jakieś 120GB danych z dysku D na PC ale z dysku C, z pulpitu nic nie mogłem skopiować ponieważ wyskakiwał błąd. Niestety dokładnej treści nie pamiętam a teraz nie mam przy sobie tego dysku. Wydaje mi się że było coś o dostępie do plików.

Skoro błąd dotyczył dostępu - to ponawiam: musisz przejąć uprawnienia do katalogu Users.

Jak to zrobić?

http://support.microsoft.com/kb/308421/pl