Odzyskanie danych z dysku z nagraniami z kamer


(luigi0) #1

Jak odzyskać dane z formatowanego dysku na którym gromadzone są nagrania z 4 kamer? Nie znam się na tym, mam dysk, 4 kamery i monitor na którym można szukać nagrania. Dysk w lipcu sformatowałem bo był pełny. Dzisiaj zauważyłem, że koleżanka niestety kradnie. I dlatego dobrze by było odzyskać chociaż część nagrań z poprzednich miesięcy, nie jest to niezbędne, ale przydałoby się. Istnieje taka możliwość? żeby jakoś podpiąć to urządzenie z dyskiem do laptopa i odzyskać dane?


(Juniorek) #2

po pierwsze: monitoring masz poprzez komputer czy zewnętrzny wideorejestrator?

po drugie: czy na dysk zostało coś już nagrane?


(drunkula) #3

Jeżeli od lipca nagrywasz na tym dysku, to wszystkich danych nie odzyskasz. Przy samym podpięciu pod laptop też będzie raczej ciężko, prędzej po przełożeniu dysku do PC/podpięciu przez przejściówkę do laptopa.

 

Na przyszłość upewnij się czy Twój rejestrator nie nagrywa w tryie ciągłym. Polega to na tym, że urządzenie samo kasuje najstarsze nagrania przy zapełnieniu dysku (zazwyczaj ustawia się ile to% dysku ma być). Zachowujesz maksimum nagrań i nie martwisz się pilnowaniem miejsca.


(GBM) #4

Oprogramowanie, które można Ci ku temu polecić to chyba po prostu testdisk/photorec. Ale tak jak piszą poprzednicy, jeśli dysk był w użyciu i następowały na nim operacje zapisu, to faktycznie może być ciężko odzyskać coś domowymi sposobami :slight_smile: