Odzyskanie danych z dysku z nagraniami z kamer

Jak odzyskać dane z formatowanego dysku na którym gromadzone są nagrania z 4 kamer? Nie znam się na tym, mam dysk, 4 kamery i monitor na którym można szukać nagrania. Dysk w lipcu sformatowałem bo był pełny. Dzisiaj zauważyłem, że koleżanka niestety kradnie. I dlatego dobrze by było odzyskać chociaż część nagrań z poprzednich miesięcy, nie jest to niezbędne, ale przydałoby się. Istnieje taka możliwość? żeby jakoś podpiąć to urządzenie z dyskiem do laptopa i odzyskać dane?

po pierwsze: monitoring masz poprzez komputer czy zewnętrzny wideorejestrator?

po drugie: czy na dysk zostało coś już nagrane?

Jeżeli od lipca nagrywasz na tym dysku, to wszystkich danych nie odzyskasz. Przy samym podpięciu pod laptop też będzie raczej ciężko, prędzej po przełożeniu dysku do PC/podpięciu przez przejściówkę do laptopa.

 

Na przyszłość upewnij się czy Twój rejestrator nie nagrywa w tryie ciągłym. Polega to na tym, że urządzenie samo kasuje najstarsze nagrania przy zapełnieniu dysku (zazwyczaj ustawia się ile to% dysku ma być). Zachowujesz maksimum nagrań i nie martwisz się pilnowaniem miejsca.

Oprogramowanie, które można Ci ku temu polecić to chyba po prostu testdisk/photorec. Ale tak jak piszą poprzednicy, jeśli dysk był w użyciu i następowały na nim operacje zapisu, to faktycznie może być ciężko odzyskać coś domowymi sposobami :slight_smile: