Odzyskanie danych z karty SDHC /niewykasowane dane/

Czy może mi ktoś pomóc w następującej sprawie.

Kopiowałem zdjęcia z karty SDHC 32 GB z aparatu fotograficznego Sony A330 na dysk w laptopie Acer Aspire 5737Z.

Po przekopiowaniu ok. 150 zdjęć proces został przerwany i od tej pory karta jest widoczna, ale nie wykazuje na niej żadnych zdjęć. Pokazuje się komunikat, że kartę należy sformatować. Oczywiście nie chcę tego robić, bo chyba jeszcze bardziej bym uszkodził kartę.

To samo stało się przy kopiowaniu zdjęć z karty Memory Stick Pro Duo 32 GB.

Również proces kopiowania został zatrzymany i od tej pory jedynie pokazuje się komunikat, że kartę trzeba sformatować.

Po włożeniu kart do czytnika są one widoczne, ale również nie można wejść w zawartość, a jedynym odzewem jest pytanie czy je formatować.

Czy może ktoś mi pomóc i podpowiedzieć jak odzyskać zdjęcia z kart ?

Czy może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co należy zrobić, aby nie powtórzyły się tego typu sytuacje ?

Czy istnieje jakiś program, który pomoże mi odzyskać te zdjęcia?

  1. Robisz szybki format karty (koniecznie stosując ten sam system plików który był).

  2. Odpalasz programik http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Ima … 11446.html i odzyskasz wszystkie zdjęcia (na 90%).

Bo do odczytu sluzy “czytnik kart”(nazwa nie jest przypadkowo zbiezna :@),ale jak ktos woli kabelek USB… :smiley: :smiley: :smiley: