Odzyskanie danych z odtwarzacza mp3. Problem

(Draketnn) #1

Witam, mam taki problem - wczoraj, przed formatowaniem dysku i instalacją Windowsa XP skopiowałem na odtwarzacz mp3 (tani Grundig) dokumenty i zdjęcia. Zrobiłem na Kubuntu, którego chciałem zastąpić XP. Po zainstalowaniu Windowsa i wszystkich sterowników, podłączam odtwarzacz i... nie mogę w niego wejść, a ikonka (urządzenia przenośnego w Moim Komputerze) się nie wyświetla. Podłączyłem go do komputera z Vistą Ultimate i wygląda to tak:

65165498.th.jpg

Sprawdzając pamięć urządzenia widzimy, że zajęte jest ponad 500 MB (tyle ile ważyły dokumenty i zdjęcia):

83636506.th.jpg

Zbadałem też ile zajmują widoczne foldery:

41868663.th.jpg

Teraz tak - sprawdzałem czy folder po prostu nie jest ukryty. Nic. Próbowałem również wedrzeć się do urządzenia poprzez Total Commandera, problem polega jedynie na tym, iż Total Commander go nie widzi. Jakieś pomysły co mogę zrobić? Naprawdę potrzebuję odzyskać te dane.

(Roman Atka) #2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... nie+danych Zainstaluj któryś z tych programów,byc może się uda odzyskac te dane.Powodzenia!

(Draketnn) #3

OK, dziękuję. Będę próbował i dam znać co i jak.

-- Dodane 12.07.2009 (N) 12:59 --

Heh, nic z tego ponieważ nie mogę wskazać tej mp3 jako napędu gdyż dysk usilnie wpiernicza ją w Urządzenia Przenośne! I nie nadaje jej literki napędu... dlatego za cholerę nie mogę go wybrać, co jest wkurzające tym bardziej, że BadCopy prawdopodobnie mógłby sobie z tym poradzić :confused:

(kijek) #4

Spróbuj odpalić Linuksa z LiveCD, następnie sprawdź, czy on rozpoznaje poprawnie urządzenie. Jeśli tak,to o ile posiadasz dwa napędy będziesz mógł wypalić płytę z tymi danymi.

(Draketnn) #5

Mam SLAX na LiveCD, problem polega jedynie na tym, że podczas uruchamiania wyrzuca mi błąd i restartuje kompa.

(kijek) #6

pewnie obraz uszkodzony. Pobierz np. Ubuntu i wypal, ale nie dużą prędkością. Tak mniej więcej z prędkością, która wynosi 2 razy mniej, niż pozwala na to płyta.